27 вересня 2022, 16:09

Як змінити місцезнаходження юрособи, зареєстрованої на ТОТ

Пресслужба Міністерства юстиції

В Міністерстві юстиції розповіли, як змінити відомості про місцезнаходження юридичної особи.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Як виїхати за кордон чоловіку, який є особою з інвалідністю"

Для державної реєстрації змін до відомостей про місцезнаходження юридичної особи, що містяться в Єдиному державному реєстрі, подаються такі документи:

  • заява про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в ЄДР, в якій також може зазначатися прохання про реєстрацію такої особи платником податку на додану вартість та/або про обрання спрощеної системи оподаткування, та/або про включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій;
  • документ про сплату адміністративного збору – у випадках, передбачених статтею 36 Закону  «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань»;
  • установчий документ юридичної особи в новій редакції – у разі внесення змін, що містяться в установчому документі. 

В умовах воєнного стану передбачено, що державна реєстрація, крім державної реєстрації, що відповідно до законодавства здійснюється в автоматичному режимі, проводиться виключно: державними реєстраторами юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, що перебувають у трудових відносинах із суб’єктом державної реєстрації, місцезнаходженням якого є адміністративно-територіальна одиниця, що не включена до переліку адміністративно-територіальних одиниць, в межах яких припиняється доступ користувачів до єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції України, в умовах воєнного стану, та відповідають вимогам, визначеним підпунктом 104 пункту 1 відповідної постанови Кабміну; нотаріусами, включеними до затвердженого Міністерством юстиції переліку нотаріусів, якими в умовах воєнного стану вчиняються нотаріальні дії щодо цінного майна. 

Державна реєстрація юридичної особи, громадського формування, місцезнаходженням яких є адміністративно-територіальна одиниця, що включена до затвердженого відповідно до пункту 12 цієї постанови переліку адміністративно-територіальних одиниць, проводиться незалежно від місцезнаходження такої юридичної особи, громадського формування. 

31.08.2022 набрав чинності наказ Міністерства юстиції України, яким внесено зміни, відповідно до яких в умовах воєнного стану та протягом 1 місяця з дня його припинення або скасування державна реєстрація юридичної особи та громадського формування, місцезнаходженням яких є Автономна Республіка Крим, Донецька, Запорізька, Луганська, Миколаївська, Харківська, Херсонська області, місто Севастополь, проводиться незалежно від місцезнаходження такої юридичної особи. 

Перелік адміністративно-територіальних одиниць, в межах яких припиняється доступ користувачів до єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції України, в умовах воєнного стану, розміщено на офіційному вебсайті Мін’юсту за посиланням.

Державна реєстрація прав проводиться державними реєстраторами та нотаріусами.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати