Бізнес у лютому поліпшив оцінки економічного стану своїх підприємств та перспектив діяльності у відповідь на послаблення карантинних заходів. Про це свідчить індекс очікувань ділової активності (ІОДА), який розраховує Національний банк на щомісячній основі.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Уряд збільшив розмір максимальної грошової компенсації бізнесу"
Про це повідомляє прес-служба НБУ.
Так, за лютий 2021 року він становив 48,8 порівняно з 37,6 у січні. Це найкращий результат із жовтня 2020 року. Втім, очікування підприємств дванадцятий місяць поспіль перебувають на рівні нижче рівноважного значення (50 пунктів).
У лютому підприємства всіх секторів, залучених до щомісячного опитування, поліпшили очікування щодо результатів своєї діяльності.
Підприємства промисловості продемонстрували найкращу динаміку і вперше за останні чотири місяці оптимістично оцінили власні економічні перспективи: у лютому секторальний індекс зріс до 50.3 із 38.6 у січні. Промисловці поліпшили свої очікування щодо обсягів виготовлення продукції й нових замовлень, у тому числі експортних.
Підприємства сфер торгівлі та послуг також суттєво поліпшили оцінки своїх економічних перспектив після завершення січневого локдауну: індекси обох секторів зросли в лютому до позначки 49,0 із січневих 33,3 у торговельних підприємств та 39,7 у підприємств сфери послуг. Поліпшення очікувань щодо обсягів нових замовлень, товарів для продажу та послуг свідчить про відновлення роботи цих секторів.
Найнижчі оцінки залишаються в підприємств будівництва. Індекс сектора в лютому лише незначно поліпшився – до 35,3 після падіння до 33,1 в січні. Будівельники під впливом сезонного скорочення економічної активності очікують на скорочення обсягів будівництва та нових замовлень з одночасним зростанням вартості послуг підрядників, сировини та матеріалів.
Підприємства всіх секторів прогнозують зростання цін на власну продукцію/послуги на тлі подорожчання сировини і товарів постачальників та поки не очікують на збільшення чисельності своїх працівників.
Щомісячне опитування підприємств проводилося з 03 лютого до 19 лютого 2021 року. В опитуванні взяли участь 194 підприємства. Серед опитаних підприємств 38,7% – компанії промисловості, 31,4% – сфери послуг, 25,3% – торгівлі, 4,6% – будівництва. 35,1% респондентів – великі підприємства, 28,4% – середні, 36,6% – малі.
38,7% опитаних підприємств здійснюють експортні та імпортні операції, 9,3% – здійснюють лише експортні операції, 18,6% – лише імпортні операції, 33,5% – не здійснюють зовнішні економічні операції.