14 лютого 2020, 13:42

Як здійснюється оподаткування ПДФО іноземних доходів

Вісник ДФСУ

Нормами п. 170.11 ст. 170 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) встановлено: якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку на доходи фізичних осіб (далі — ПДФО) — отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі — Декларація), та оподатковується за ставкою, визначеною у п. 167.1 ст. 167 ПКУ (18 %).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Електронні сервіси, які допоможуть при заповненні е-декларації".

Водночас якщо згідно з нормами міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, платник ПДФО може зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном, він визначає суму такого зменшення за зазначеними підставами у Декларації.

У разі відсутності у платника ПДФО підтвердних документів щодо суми отриманого ним доходу з іноземних джерел та суми сплаченого ним податку в іноземній юрисдикції, оформлених відповідно до ст. 13 ПКУ, такий платник зобов’язаний подати до контролюючого органу за своєю податковою адресою заяву про перенесення строку подання Декларації до 31 грудня року, що настає за звітним. У разі неподання в установлений строк Декларації платник податків несе відповідальність, встановлену ПКУ та іншими законами.

Читайте також: "НАЗК: декларувати потрібно всі банківські рахунки".

Таким чином, не зараховуються у зменшення суми річного податкового зобов’язання платника ПДФО:

  • податки на капітал (приріст капіталу), податки на майно;
  • поштові податки;
  • податки на реалізацію (продаж);
  • інші непрямі податки незалежно від того, чи належать вони до категорії прибуткових податків або вважаються окремими податками згідно із законодавством іноземних держав.

Так, сума податку з іноземного доходу платника ПДФО — резидента, сплаченого за межами України, не може перевищувати суму податку, розраховану на базі загального річного оподатковуваного доходу такого платника ПДФО відповідно до законодавства України.

За інформацією Вісника ДФСУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати