25 лютого 2020, 17:09

Як служба зайнятості допоможе вам започаткувати власний бізнес?

Державна служба зайнятості

Якщо ви є зареєстрованим безробітним, хочете працювати на себе, прагнете самостійно створити власне робоче місце, маєте хист до підприємницької діяльності, а також чітку бізнес ідею, то маєте можливість долучитися до програми розвитку підприємництва серед безробітних.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Необґрунтована відмова у прийнятті на роботу - порушення вимог законодавства про працю".

Про це повідомляє Державна служба зайнятості

ДСЗ протягом багатьох років реалізує програму сприяння зайнятості – одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації безробітними підприємницької діяльності.

Долучитися до програми із започаткування власного бізнесу можуть зареєстровані у державній службі зайнятості безробітні, які відповідають таким критеріям: 

  • досягли вісімнадцятирічного віку;
  • не уклали новий трудовий договір як за сприяння служби зайнятості чи самостійно протягом одного місяця після реєстрації безробітним;
  • спільно з кар’єрним радником склали план дій для започаткування власного бізнесу. 

Варто зауважити, що допомога по безробіттю для організації безробітними підприємницької діяльності не виплачується безробітним, які протягом останніх 24 місяців перед тим, як особа зареєструвалася безробітним, працювала як фізична особа-підприємець, незважаючи на те, що підприємницька діяльність була припинена і знята з реєстрації.

Також не мають права на чергове отримання допомоги по безробіттю одноразово особи, які вже отримували фінансову підтримку від служби зайнятості на відкриття власної справи, але не здійснювали підприємницьку діяльність або припинили її упродовж двох років, починаючи з дня  державної реєстрації.

Читайте також: "Роботодавець не виплатив зарплату? Що робити?".

ДСЗ вказала послідовність дій безробітного, який бажає започаткувати власну справу та на яку суму грошей потенційний підприємець може претендувати:

  1. наявність бажання стати підприємцем і розуміння, який бізнес особа хоче започаткувати;
  2. складання з кар’єрним радником індивідуального плану працевлаштування з переліком дій, які кожен має вчинити для досягнення бажаної мети – започаткування власної справи;
  3. проходження поглибленого профілювання та необхідних тестів на виявлення схильностей та здібностей до ведення підприємницької діяльності;
  4. проходження безкоштовного професійного навчання “Генеруй бізнес ідею. Розпочни власний бізнес”, яка проводиться за методологією Міжнародної організації праці; 
  5. написання та захист бізнес-плану;
  6. державна реєстрація як суб’єкта підприємницької діяльності;
  7. отримання коштів на старт бізнесу. 

Розмір одноразової виплати допомоги по безробіттю на започаткування підприємницької діяльності розраховується індивідуально за визначеним порядком. Максимальний розмір такої фінансової підтримки  у 2020 році може сягати понад 90 тисяч гривень (за умови призначення допомоги у максимальному розмірі). Середній же розмір одноразової допомоги по Україні в цьому році становить 46 тисяч гривень.

Чи є часові рамки такої програми для безробітних та який бюджет державної служби зайнятості на її реалізацію?

Активна програма сприяння зайнятості для організації безробітними підприємницької діяльності реалізується на постійній основі.

Читайте також: "Роботодавець не виплатив зарплату? Що робити?".

У проекті бюджету Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття на 2020 рік на цю активну програму підтримки безробітних  передбачені видатки в розмірі 386 млн гривень проти 82,2 млн у минулому році (зростання в 4,7 разів).

Законодавством не передбачено повернення коштів, виплачених безробітному одноразово для організації підприємницької діяльності.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати