04 липня 2020, 12:11

Як показати нові податкові різниці у "старій" декларації?

Офіс великих платників ДПС

Офіс великих платників повідомляє, що в зв’язку з внесеними Законом № 466 змінами до Податкового кодексу України (далі - Кодекс) з 23.05.2020 дещо зазнали змін різниці на які коригується  фінансовий результат до оподаткування.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Запроваджено зміни в оподаткуванні ПДВ, пов’язані з ЗЕД".

Так у відомстві розповіли, що ж змінилось та як ці зміни відобразити в Декларації, яка ще не трансформувалась під нові різниці:

1) п. 140.4 ст. 140 роз. III Кодексу доповнено новою різницею (пп. 140.4.3), відповідно до якої фінансовий результат до оподаткування зменшується на суму нарахованих доходів від участі в капіталі нерезидентів та на суму нарахованих доходів у вигляді дивідендів, що підлягають виплаті на його користь від такого нерезидента, за умови, що доля участі в капіталі нерезидента становить щонайменше 10 відсотків протягом календарного року та такий нерезидент не входить до переліку держав (територій), визначених відповідно до пп. 39.2.1.2 пп. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 цього Кодексу (крім держав (територій), з якими є чинні міжнародні договори України про уникнення подвійного оподаткування доходів).

Також до внесення змін до Декларації варто відображати нову різницю, визначену пп. 140.4.3 п. 140.4 ст. 140 Кодексу, у будь-якому зручному рядку додатка РІ до Декларації, яким передбачено зменшення фінансового результату до оподаткування, із зазначенням цього факту у спеціальному полі декларації (графа "наявність доповнення").

2) п. 140.4 ст. 140 роз. III Кодексу доповнено новою різницею (пп. 140.4.5), відповідно до якої фінансовий результат до оподаткування зменшується платником податку правонаступником на суму від'ємного значення об'єкта оподаткування платника податку, що реорганізується шляхом:

- приєднання, злиття, перетворення у періоді затвердження передавального акта;

- поділу, виділу у періоді затвердження розподільчого балансу пропорційно до отриманої частки майна згідно з розподільчим балансом.

Платники - правонаступники до внесення змін до Декларації можуть відобразити суму від'ємного значення об'єкта оподаткування платника податку, що реорганізується, у рядку 3.2.4 додатка РІ до Декларації.

3) внесено зміни до пп. 140.5.11 п. 140.5 ст. 140 Кодексу, відповідно до яких фінансовий результат до оподаткування збільшується на суму витрат від відшкодування збитків, компенсації неодержаного доходу (упущеної вигоди), нарахованих відповідно до цивільного законодавства та цивільно-правових договорів, у тому числі у сфері зовнішньоекономічної діяльності, на користь осіб, які не є платниками податку (крім фізичних осіб, які є платниками податку на доходи фізичних осіб), та на користь платників податку, які оподатковуються за ставкою 0 відсотків відповідно до п. 44 підр. 4 роз. XX "Перехідні положення" Кодексу, а також на суму штрафів, пені, нарахованих контролюючими органами та іншими органами державної влади за порушення вимог законодавства.

Таке збільшення фінансового результату до оподаткування платники можуть відобразити у рядку 3.1.11 додатка РІ до Декларації.

4) п. 140.5 ст. 140 роз. III Кодексу доповнено новим пп. 140.5.15, відповідно до якого фінансовий результат до оподаткування збільшується на суму витрат, понесених платником податків при здійсненні операцій з нерезидентами, якщо такі операції не мають ділової мети.

До внесення змін до Декларації відображаємо нову різницю, визначену пп. 140.5.15 Кодексу, у будь-якому зручному рядку додатка РІ до Декларації, яким передбачено збільшення фінансового результату до оподаткування, із зазначенням цього факту у спеціальному полі декларації (графа "наявність доповнення").

Нагадаємо, з 1 липня запрацювало автоматичне зіставлення обігу та залишків пального й спирту.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати