05 грудня 2022, 17:20

Як обрати доброчесного працівника в компанію: рекомендації НАЗК

Пресслужба НАЗК

2 грудня Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) спільно з Всеукраїнською мережею доброчесності й комплаєнсу (UNIC), юридичною компанією Arzinger та Антикорупційною ініціативою Європейського Союзу в Україні (EUACI) презентували Методичні рекомендації щодо здійснення перевірки кандидатів на посади, що вразливі до корупційних ризиків.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "АМКУ оштрафував туристичну компанію за копіювання бренду конкурента: що відомо"

Про це повідомляє пресслужба НАЗК.

На що варто звернути увагу, обираючи претендентів на посаду з високими корупційними ризиками?

Серед “червоних прапорців”, які свідчать про те, що кандидата ризиковано запрошувати на роботу:

  • внесені до Реєстру корупціонерів відомості;
  • притягнення до кримінальної відповідальності за правопорушення проти власності та у сферах господарської, професійної (пов’язаної з наданням публічних послуг) та службової діяльностей;
  • позбавлення за рішенням суду права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, якщо така заборона поширюється на посаду чи діяльність, на яку претендує кандидат;
  • звільнення з посад у держорганах та органах місцевого самоврядування за порушення присяги або у зв’язку із вчиненням корупційного правопорушення чи правопорушення, пов’язаного з корупцією;
  • негативна ділова репутація у фаховій пресі;
  • кандидат або близькі особи кандидата є керівниками або посадовими особами, учасниками/кінцевими бенефіціарними власниками компаній або організацій, що здійснюють діяльність у тій самій сфері, що й компанія, або є керівником компанії, яка надає вам послуги.

Якими онлайн-інструментами можна користуватися, щоби перевірити кандидата?

  1. Перевірити, чи ваш кандидат не порушував законодавство можна на Єдиному державному реєстрі судових рішеньОфіційному порталі «Перелік судових справ, призначених до розгляду»;
  2. На офіційному порталі «Спеціальні санкції» можна переглянути відомості про застосування до суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності та іноземних суб’єктів господарської діяльності спеціальних санкцій, передбачених Законом України «Про зовнішньоекономічну діяльність».
  3. На сайті Ради національної безпеки й оборони України  розміщені рішення РНБОУ про застосування, скасування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) щодо юридичних та фізичних осіб.
  4. Інформаційно-аналітична платформа SMIDA допоможе знайти максимально повну інформацію про діяльність українського фондового ринку та його учасників.

Докладніше про те, якими ще ресурсами можна скористатися для перевірки кандидата читайте в методичних рекомендаціях.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати