11 вересня 2018, 18:07

Як може змінитися регулювання обміну контентом в Інтернеті в ЄС

TechCrunch

12 вересня 2018 р. в ЄС відбудеться голосування щодо пропозицій реформування авторського права в digital-просторі. 14 вересня 2016 р. Європейський комісар з питань цифрової економіки і суспільства Гюнтер Етінгер презентував ці пропозиції перед Європейською Комісією, яка відповідає за подання і реалізацію законодавства по всій Європі.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Пропозиції стосуються Директиви ЄС стосовно копірайту на єдиному цифровому ринку. Так, від будь-якої особи, що має можливість публікувати контент, вимагатиметься ведення бази даних творів, на які претендують правовласники. Дискусійними виявилися статті, які змінюють правила завантаження та обміну медіа-контентом.

Стаття 13

Найбільш спірним виявилося питання, що стосується контенту користувачів таких платформ як YouTube. Пропонується, що вони повинні бути притягнуті до відповідальності за порушення авторського права, які вчиняють користувачі цих платформ, коли теперішній режим передбачає розбір польотів постфактум (блокує правовласникам можливість постійно відслідковувати та заявляти про порушення).

Критики цієї пропозиції стверджують, що перенесення відповідальності на платформи змусить їх змінювати конфігурацію своїх систем, щоб пристосуватися до нових бізнес-ризиків. Зокрема, вони припускають, що це буде заохочувати платформи до попереднього фільтрування контенту, який завантажують користувачі на платформу, що створить своєрідну машину цензури. Таким чином вузьконаправлений штучний інтелект заблокує в тому числі контент, який використовувався на законних підставах. Під цим контентом мається на увазі сатира, смішні меми тощо, тобто зникне все, що так подобалося користувачам.  

Прихильники цієї пропозиції, звичайно, бачать це по-іншому. На їх переконання, існування творців контенту залежить від того, чи оплачується контент, який вони створюють. Основний аргумент полягає в тому, що нині їх робота використовується недобросовісно, адже вони за це не отримують справедливу компенсацію. 

Так, споживачі можуть вільно користуватися чужою роботою без плати за це, проте представники креативних індустрій заявляють, що найбільше наживаються на цьому саме технічні гіганти. Відтак найбільше обурення в музикантів викликав YouTube. На їх думку, те роялті, що компанія платить їм за передачу їх контенту, не є справедливою компенсацією.

Стаття 11

Другим проблемним моментом є використання фрагментів новин. Законотворці ЄС хочуть розширити межі авторського права в цифровому просторі, щоб охопити і створення новин, оскільки такі безкоштовні агрегатори новин як Google News відображають ці новини за подібною схемою, коли використовується частина роботи інших людей, які не отримують за це компенсацію. Водночас компанії втрачають прибуток в Інтернеті, роздаючи безкоштовний контент.

Реформи будуть спрямовані на те, щоб компенсувати паблішерам їх інвестиції в журналістику, дозволяючи стягувати плату за використання цих текстових фрагментів - замість того, щоб їм платили лише за трафік.

Опоненти, звичайно, вважають інакше, сприймаючи це як додатковий тягар, який буде заважати обміну гіперпосиланнями, та називаючи його «податком на посилання», адже посилання можуть містити слова з контенту, на який вони посилаються.

Проте більшість суперечок стосуються того, чи закон визначає або може визначати, що є і що не є захищеним фрагментом тексту.

Голосування відбудеться завтра, 12 вересня 2018 р., о другій половині денного пленарного засідання, тож слідкуймо за новинами.

За інформацією TechCrunch.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати