18 червня 2020, 17:35

Як ФОПу без найманих працівників отримати допомогу по частковому безробіттю: інструкція

Прес-служба КМДА

Державна служба зайнятості розробила покрокову інструкцію, як ФОПу без найманих працівників отримати допомогу по частковому безробіттю. Її можна знайти, зокрема, на інформаційних ресурсах КМЦЗ - офіційному сайті та Фейсбук-сторінці центру.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У Києві посилили контроль за дотриманням карантинних вимог і правил безпеки".

Про це повідомляє прес-служба КМДА.

Так, необхідно впродовж 90 днів із моменту зупинення чи скорочення діяльності звернутися до центру зайнятості за місцем сплати єдиного внеску, далі - підготувати пакет документів:

  • заяву на отримання допомоги в довільній формі;
  • засвідчену ФОПом копію наказу з датою зупинення чи скорочення діяльності;
  • довідку про сплату єдиного внеску за останні півроку;
  • відомості про фізичну особу-підприємця, який є застрахованою особою щодо якого виконуються вимоги ч. 3 ст. 471 Закону України "Про зайнятість населення" (додаток 2 до Постанови).

Далі слід подати оригінали документів до центру зайнятості можна одним із двох зручних способів: поштою або через скриньку для кореспонденції в центрі зайнятості.

Упродовж трьох робочих днів центр зайнятості перевіряє документи. Якщо ж є помилки чи неточності, спеціалісти повідомлять про це. Заявник матимете 5 днів, щоб подати новий або виправлений пакет документів.

Рішення про надання допомоги приймає Київський міський центр зайнятості.

При цьому допомога по частковому безробіттю не оподатковується. Допомога встановлюється за кожну годину скорочення діяльності та із розрахунку двох третин від бази нарахування єдиного внеску, але не більше мінімальної заробітної плати (4 723 грн) на місяць, вона надається на період зупинення чи скорочення діяльності та упродовж 30 календарних днів після завершення карантину.

Нагадаємо, аеропорт "Київ" відновив роботу.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати