09 березня 2023, 12:35

Як безоплатно отримувати ліки за хвороби Паркінсона?

Пресслужба МОЗ України

Ліки в разі хвороби Паркінсона включені в програму реімбурсації "Доступні ліки". Це означає, що українці можуть їх отримати безоплатно або з невеликою доплатою. Про це повідомила пресслужба МОЗ України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Що робити, якщо ваша дитина стала жертвою кібергрумінгу".

Загалом у програмі передбачено шість торгових назв препаратів. Міжнародні непатентовані назви – Біпериден (Biperiden) та Леводопа + Карбідопа (Levodopa + Carbidopa). Щоб почати отримувати ліки безоплатно або з частковою доплатою, потрібно:

звернутися до невролога.

Лікар складе індивідуальний план лікування та внесе його в Електронну систему охорони здоров’я. На основі плану лікування невролог випише перший рецепт. Наступні рецепти зможуть виписувати також лікарі первинної медичної допомоги: сімейний лікар, терапевт або педіатр.

У МОЗ нагадали, що під час воєнного стану рецепт може бути електронний або паперовий. За відсутності світла або інтернету лікар випише паперовий рецепт на Формі рецептурного бланка №1. Паперовий рецепт лікар має засвідчити своїм підписом та печаткою.

з рецептом можна звернутися в будь-яку аптеку, незалежно від місця реєстрації. Головна умова – наявність в аптечного закладу договору з НСЗУ. Впізнати таку аптеку можна за наліпкою "Доступні ліки".

Термін дії рецепта становить 30 днів.

показати електронний або паперовий рецепт працівнику аптеки. Аптекар запропонує наявні препарати, які містять потрібну наявну речовину, також може підказати, який препарат повністю безоплатний, а за який потрібно доплатити. Вартість ліків аптеці відшкодує НСЗУ.

Знайти найближчу аптеку з договором із НСЗУ можна через:

– дашборд на сайті НСЗУ – на 2-й сторінці в меню зліва виберіть область або ваш населений пункт та потрібний напрям програми реімбурсації;

– контакт-центр НСЗУ за номером 16-77;

–  чат-бот "Спитай Гриця".

За інформацією НСЗУ, з початку 2023 року вже 3984 пацієнти з хворобою Паркінсона отримали відповідні ліки. 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати