18 грудня 2017, 13:04

Введено в дію закон про оцінку впливу на довкілля

Прес-служба Мінекології

Введено в дію Закон України "Про оцінку впливу на довкілля".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це повідомляє прес-служба Мінекології.

Так, закон впроваджує нову європейську модель процедури оцінки впливу на довкілля (ОВД) замість екологічної експертизи, передбаченої Законом "Про екологічну експертизу", що в свою чергу втрачає чинність. Також закон впроваджує зобов’язання, передбачені Угодою про асоціацію з ЄС, і дозволить забезпечити на належному рівні виконання Україною низки інших міжнародних зобов’язань.

Процедура ОВД спрямована на попередження та запобігання шкоді довкіллю, забезпечення екологічної безпеки, охорони довкілля, раціонального використання і відтворення природних ресурсів, у процесі прийняття рішень про провадження господарської діяльності, яка може мати значний вплив на довкілля, з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів.

Відповідно до закону, здійснення оцінки впливу на довкілля є обов’язковим до прийняття рішення про провадження планованої діяльності, визначеної частинами 2 і 3 ст. 3 Закону.

Також, на виконання вимог закону, 13 грудня 2017 року Кабінет Міністрів України прийняв:

  • критерії визначення планованої діяльності, її розширення та зміни, які не підлягають оцінці впливу на довкілля;
  • порядок проведення громадських слухань у процесі оцінки впливу на довкілля;
  • порядок передачі документації для надання висновку з оцінки впливу на довкілля та фінансування оцінки впливу на довкілля та Порядок ведення Єдиного реєстру з оцінки впливу на довкілля.

Згідно законодавства, від сьогодні:

  • подача документів здійснюється безпосередньо шляхом внесення їх до відкритого Єдиного реєстру з ОВД, що забезпечить відкритість та обмежить контакт чиновника з суб’єктом господарювання;
  • чітко визначені стадії подачі, строки подання, опрацювання та зразки документів, визначених у Законі та необхідних для отримання висновку з ОВД;
  • визначено порядок встановлення плати за забезпечення громадського обговорення в процесі оцінки впливу на довкілля та напрями, за якими можуть використовуватись кошти.
Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Останні коментарі

наконец-то дождались, но большинство отчетов, которые сегодня заливают в реестр это копии рефератов студентов экологов)))

Додати коментар

Відмінити Опублікувати