08 вересня 2021, 14:25

Введення єдиної держсистеми цивільного захисту: депутати прийняли за основу законопроєкт

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України

Верховна Рада України прийняла за основу проєкт Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства з питань цивільного захисту".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Стимули для індустріальних парків: Верховна Рада прийняла Закон"

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.

Метою законопроєкту є удосконалення законодавства, що діє у сфері цивільного захисту, підвищення ефективності реалізації державної політики у сфері цивільного захисту у мирний час та в особливий період.

Законопроєктом передбачається:

  • усунути термінологічні та змістовні неузгодженості у Кодексі цивільного захисту України;
  • уточнити завдання, права та обов'язки у сфері цивільного захисту суб'єктів господарювання та громадян;
  • удосконалити організацію захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій, насамперед інженерного, радіаційного і хімічного захисту населення і територій, укриття населення у фонді захисних споруд цивільного захисту, заходів з евакуації, навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях, з урахуванням досвіду європейських країн у сфері реагування на надзвичайні ситуації та ліквідації їх наслідків, а також досвіду, отриманого під час організації захисту населення в умовах збройного конфлікту на сході країни;
  • узгодити окремі положення Кодексу із Законом України «Про протимінну діяльність в Україні» та розподілу повноважень керівників гасіння пожежі на об’єктах і територіях, у підземних спорудах та територіях лісового і природно-заповідного фонду.

Законопроєктом визначено, що підставами для тимчасового введення для єдиної державної системи цивільного захисту у повному обсязі або частково для окремих її складових режиму підвищеної готовності та надзвичайної ситуації є:

  • на державному рівні – загроза виникнення надзвичайної ситуації державного рівня;
  • на регіональному рівні – загроза виникнення надзвичайної ситуації регіонального рівня;
  • на місцевому рівні –  загроза виникнення надзвичайної ситуації місцевого рівня

Проведення евакуації громадян України та членів їх сімей з території інших держав, на якій виникли надзвичайні ситуації або існує загроза їх виникнення, здійснюється відповідно до порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України.

Навчання дітей дошкільного віку, учнів та студентів діям у надзвичайних ситуаціях та правилам пожежної безпеки буде обов’язковим і здійснюватися під час освітнього процесу дітей старшого дошкільного віку за навчальними планами і програмами розвитку дітей, учнів за навчальними планами і програмами з навчальних предметів, а студентів на кожному рівні вищої освіти за програмами навчальних дисциплін та планами об’єктових тренувань з питань цивільного захисту за рахунок коштів, передбачених на фінансування закладів освіти.

Для надання населенню за місцем його проживання інформації з питань цивільного захисту органами місцевого самоврядування створюються консультаційні пункти та призначаються відповідальні особи за організацію їх роботи

Проєкт Закону зареєстровано за № 5608.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати