07 листопада 2018, 18:01

Вступив у силу Закон «Про електронні довірчі послуги»

Прес-служба Міністерства юстиції України

7 листопада вступив у силу Закон «Про електронні довірчі послуги», який дає можливість запровадити в Україні сучасні електронні методи ідентифікації особи, серед яких MobileID. Про це повідомив Міністр юстиції України Павло Петренко.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


«Запровадження Закону «Про електронні довірчі послуги» забезпечить українців сучасними інструментами електронної комерції та комунікації з партнерами і державою», – підкреслив очільник Мін’юсту.

Читайте також: «Закон про електронні довірчі послуги набув чинності».

Так, пан Петренко зазначив, що завдяки нормам закону збільшено кількість державних послуг, які може отримати кожен українець, не виходячи з дому. Більше того, забезпечено конфіденційність та повний захист персональних даних, а електронна ідентифікація українських користувачів визнаватиметься в усьому світі.

За його словами, реальністю для українських громадян та бізнесу стане отримання публічних послуг на території всього Європейського союзу.

Зокрема, одним з ключових сервісів, який базуватиметься на новому законодавстві, стане послуга MobileID. Завдяки цьому громадяни зможуть отримувати державні послуги чи підписувати документи за допомогою мобільного пристрою.

Для того, щоб скористатися послугою MobileID, треба звернутися до вашого мобільного оператора та оформити за допомогою паспорту й ідентифікаційного коду SIM-карту нового покоління. На неї буде записаний індивідуальний цифровий підпис.

За словами Міністра юстиції, нова технологія захищає дані за допомогою найсучасніших криптографічних алгоритмів, є доступною на всіх типах мобільних пристроїв, де встановлені операційні системи Android, iOS, Symbian тощо. Окрім цього, SIM-картки дають змогу працювати з декількома кваліфікованими сертифікатами одночасно, що зручно для громадян, які можуть виступати одночасно і фізичними, і юридичними особами.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати