12 лютого 2019, 15:54

ВС визнав правомірною відмову ЦВК щодо реєстрації кандидата на пост Президента України

Прес-служба Верховного Суду

Якщо кандидата на пост Президента України висунуто партією, статут, найменування та символіка якої не відповідають вимогам Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», це обумовлює відмову йому в реєстрації відповідно до Закону України «Про вибори Президента України».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: «Президент підпише зміни до Конституції щодо визначення курсу України на членство в ЄС і НАТО».

Про це зазначено в рішенні Верховного Суду в результаті розгляду в апеляційному порядку справи за позовом Петра Симоненка та Комуністичної партії України до Центральної виборчої комісії. Позивачі просили визнати протиправною та скасувати постанову ЦВК про відмову в реєстрації кандидата на пост Президента України, висунутого КПУ, на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 р., зобов'язати повторно розглянути документи і зареєструвати позивача кандидатом на цей пост.

Так, суд першої інстанції в задоволенні позовних вимог відмовив. ВС погодився з цим рішенням, зважаючи на таке.

Полiтичнi партiї, обласнi, мiськi, районнi органiзацiї або iншi структурні утворення, передбаченi статутом полiтичної партiї, щодо яких вказаним центральним органом виконавчої влади прийнято рiшення про невiдповiднiсть їх дiяльностi найменування та/або символіки вимогам Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» (Закон №317-VІІІ), не можуть бути суб’єктом виборчого процесу (ч. 5 ст. 3).

Як зазначається, Міністерство юстиції України надіслало до Центральної виборчої комісії наказ від 23 липня 2015 р. №1312/5, яким визнано, що статут, найменування та символіка КПУ не відповідають положенням Закону №317-VІІІ. Цей наказ є чинним, отже, у ЦВК не було правових підстав не враховувати його.

Читайте також: «У ВС оприлюднили висновок щодо юрисдикції спору про скасування держреєстрації права власності».

У результаті ВС у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду вважає правильним висновок суду першої інстанції про те, що постановою ЦВК позивачу правомірно відмовлено в реєстрації кандидатом на пост Президента України на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 р. відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 52 Закону України «Про вибори Президента України».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати