26 грудня 2020, 10:36

ВС: Ухвала слідчого судді про зобов’язання змінити підслідність у провадженні не підлягає оскарженню

Прес-служба Верховного Суду

23 грудня 2020 року Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду відмовив у відкритті касаційного провадження у справі № 757/55167/20-к за касаційними скаргами захисника одного з підозрюваних та Генерального прокурора на судові рішення апеляційного суду про залишення в силі ухвали Печерського районного суду м. Києва від 14 грудня 2020 року, якою Генерального прокурора зобов’язано вирішити спір про підслідність у кримінальному провадженні та доручити здійснення досудового розслідування у ньому іншому органу досудового розслідування.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Апеляційний суд має мотивувати поновлення строку на апеляційне оскарження – КЦС ВС".

Про це повідомляє прес-служба Верховного Суду.

Зазначається, що цю ухвалу Печерського районного суду м. Києва оскаржили до апеляційного суду як захисник особи, так і Генеральний прокурор. Ухвалами Київського апеляційного суду від 18 грудня 2020 року обом скаржникам відмовлено у відкритті провадження за їхніми апеляційними скаргами у звʼязку з тим, що ці скарги були подані на судове рішення, яке не підлягає оскарженню в апеляційному порядку.

Захисник одного з підозрюваних та Генеральний прокурор подали касаційні скарги на судові рішення апеляційного суду. ККС ВС відмовив у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою як захисника, так і Генпрокурора.

Як зазначено в ухвалах ККС ВС, статтями 307 та 309 КПК України встановлено перелік ухвал слідчого судді, які можуть бути оскаржені під час досудового розслідування. Водночас цими статтями не передбачено можливості оскаржити ухвалу слідчого судді про задоволення скарги на бездіяльність прокурора та зобов’язання вчинити певні дії.

Детальніше з ухвалами ККС ВС від 23 грудня 2020 року у справі № 757/55167/20-к (провадження № 51-6144ск20) можна ознайомитися за посиланнями: https://reyestr.court.gov.ua/Review/93749923https://reyestr.court.gov.ua/Review/93749926.

Нагадаємо, ВС розглянув справу стосовно невиплати військовослужбовцеві компенсації за речове майно.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати