22 січня 2020, 10:59

ВС опублікував огляд судової практики об’єднаної палати ККС

Прес-служба Верховного Суду

Верховний Суд опублікував огляд судової практики об’єднаної палати Касаційного кримінального суду.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Суд присяжних в Україні: що пропонується".

Про це повідомляє прес-служба Верховного Суду.

Огляд містить всі актуальні висновки щодо застосування норм права у подібних правовідносинах, сформульовані об’єднаною палатою Касаційного кримінального суду у складі ВС в 2018-2019 рр.

Зокрема, в огляді висвітлено низку рішень, присвячених питанням призначення покарання за сукупністю злочинів та сукупністю вироків, за вчинення замаху на злочин, звільнення від покарання, кваліфікації дій винних осіб, які вчинили злочини проти власності, правосуддя. Так, в одному з рішень Верховний Суд зазначив, що при призначенні покарання особам, винним у вчиненні замаху на злочин, за який у санкції статті Особливої частини КК України альтернативно передбачено довічне позбавлення волі, правила ч. 3 ст. 68 цього Кодексу не застосовуються. У такому випадку підлягають застосуванню лише правила ч. 4 ст. 68 КК України.

Також окремо висвітлено рішення, присвячені застосуванню норм кримінального процесуального права щодо забезпечення права на захист, оскарження ухвал слідчих суддів, права на апеляційне та касаційне оскарження, проведення окремих слідчих дій тощо.

Як зазначається, в одному зі своїх рішень Верховний Суд дійшов висновку, що якщо ухвала слідчого судді постановлена без виклику особи, інтересів якої вона стосується та яка її оскаржує, то строк апеляційного оскарження для такої особи має обчислюватися з дня отримання копії судового рішення, незалежно від наявності інших джерел інформування про прийняте рішення. Крім цього, Верховний Суд висловив позицію, згідно з якою право обвинуваченого у вчиненні злочину, за який передбачено покарання у виді довічного позбавлення волі, на розгляд кримінального провадження в суді першої інстанції судом присяжних не виникає на стадії перегляду судових рішень в апеляційному, касаційному порядку, а також за нововиявленими або виключними обставинами.

Нагадаємо, у КСУ перейшли до закритої частини засідання у справі за конституційним поданням ВС.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати