26 березня 2020, 13:38

ВС опублікував 11-й огляд рішень ЄСПЛ

Прес-служба Верховного Суду

Черговий (одинадцятий) у 2020 році огляд рішень Європейського суду з прав людини містить дев’ять справ, які стосуються доволі різних аспектів дотримання прав людини, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У секретаріаті ВРП запровадили обов’язковий масковий режим".

Про це повідомляє прес-служба Верховного Суду.

Так, в огляді наведено короткий зміст рішень у трьох справах проти Російської Федерації: в одній з них встановлено порушення права на свободу і особисту недоторканність з боку органів влади щодо учасника протесту (KOSENKO v. RUSSIA); в іншій – порушення права на життя у зв’язку із непроведенням ефективного розслідування обставин зникнення людей (TURPULKHANOVA AND KHASIYEVA v. RUSSIA); у третій – порушення  права на повагу до приватного і сімейного життя у зв’язку з неправомірним виселенням осіб з їхнього житла (DZAUROVA v. RUSSIA).

Також, у двох справах проти Вірменії (KHACHATURYAN v. ARMENIA, TAMRAZYAN v. ARMENIA) встановлено порушення майнових прав заявників, зокрема в останній – внаслідок порушення умов набувальної давності; а у справі MEHRABYAN v. ARMENIA – порушення права на життя у зв’язку з неспроможністю органів влади провести ефективне розслідування обставин смерті чоловіка заявниці у зв’язку з нещасним випадком на робочому місці.

Порушення Конвенції у справі проти України (VAGAPOV v. UKRAINE) встановлене у зв’язку з незаконним триманням заявника під вартою в неналежних умовах, а у справі проти Азербайджану  (SATULLAYEV v. AZERBAIJAN) – у зв’язку з катуванням заявника працівниками поліції.

Дуже цікавою за своїми фактами та результатами розгляду є справа проти Італії (FABRIS AND PARZIALE v. ITALY), у якій порушувалося питання розслідування причин смерті особи у місцях позбавлення волі. У цій справі ЄСПЛ встановив відсутність порушення права на життя.

Нагадаємо, ВС роз’яснив порядок вибору ефективного способу відновлення права особи, порушеного суб’єктом владних повноважень.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати