22 травня 2020, 12:56

ВС оприлюднив черговий огляд рішень ЄСПЛ

Прес-служба Верховного Суду
 

Черговий (дев’ятнадцятий) у 2020 році огляд рішень Європейського суду з прав людини містить опис справ проти держав – учасниць Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод стосовно різних аспектів її правозастосування.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ЄСПЛ: там, де держава припиняє пропаганду тероризму, може бути порушення свободи слова".

Про це повідомляє прес-служба Верховного Суду.

Як зазначається, досить цікавою для вивчення й аналізу є справа KOSTOV AND OTHERS v. BULGARIAщо стосувалася скарги заявників на непропорційно малий розмір компенсації за вилучення їхніх земельних ділянок державою для будівництва доріг порівняно з компенсаціями іншим власникам вилучених земельних ділянок у тому ж районі.

Так, розглянувши цю справу та нагадавши критерії оцінки пропорційності втручання у право на мирне володіння майном, ЄСПЛ констатував порушення ст. 1 Першого протоколу до Конвенції (захист права власності) у зв’язку з розміром компенсації, який явно не відповідав вартості вилученого майна.

Крім того, варта уваги і справа KOROSTELEV v. RUSSIA, в якій ЄСПЛ дійшов висновку про порушення ст. 9 Конвенції (право на свободу думки, совісті та релігії) у зв’язку з обмеженням права заявника, який сповідував іслам, на відправлення молитов вночі під час відбуття покарання та притягнення його до дисциплінарної відповідальності за це.

Нагадаємо, ЄСПЛ оцінив небажання держави шукати убивцю у € 24 тис.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати