07 вересня 2023, 13:56

ВРУ урегулювала відповідальність військових за втрату техніки під час воєнного стану

Пресслужба Апарату Верховної Ради України

Верховна Рада України 6 вересня 2023 року прийняла в цілому проєкт Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України та інших законодавчих актів України щодо удосконалення положень чинного законодавства в частині кримінальної відповідальності за скоєння військових кримінальних правопорушень пов’язаних із порушеннями правил експлуатації бойових чи спеціальних машин, виконання польотів чи підготовки до них, кораблеводіння (№9325). Про це повідомила пресслужба Апарату ВРУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Рада прийняла закон щодо зміни статусу та порядку формування служби дисциплінарних інспекторів ВРП".

Законопроєкт спрямований на забезпечення правової визначеності стосовно кримінальної відповідальності військовослужбовців, задіяних у виконанні завдань з експлуатації бойових чи спеціальних машин, виконання польотів чи підготовки до них, кораблеводіння, за порушення ними правил, в залежності від суспільно небезпечних наслідків, спричинених відповідними кримінальними правопорушеннями.

Документом, зокрема, внесено відповідні зміни до трьох статей Кримінального кодексу, де не було враховано обставини воєнного стану, якими пом'якшується покарання за неправильне використання вищезазначених категорій техніки. Пропонується розмежувати відповідальність залежно від наслідків вчиненого кримінального правопорушення, а саме, передбачено не лише позбавлення волі, а й службове обмеження, тримання в дисциплінарному батальйоні та обмеження волі.

Також пропонується конкретизувати обов’язок суду визначати розмір відрахувань в дохід держави із суми грошового забезпечення засудженого при призначенні покарання у виді службового обмеження.

Законом передбачено, що під час відбування службового обмеження засуджений військовослужбовець не може бути звільнений із військової служби, за винятком випадків визнання його непридатним до військової служби за станом здоров’я.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати