21 вересня 2021, 11:16

ВРУ прийняла Закон щодо закупівель лікарських засобів за договорами керованого доступу

Верховна Рада ухвалила у другому читанні проєкт Закону № 4662 "Про внесення зміни до розділу X "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про публічні закупівлі" щодо забезпечення можливості закупівель лікарських засобів за договорами керованого доступу».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Рада ухвалила закон про вчасне надання адмінпослуг під час карантину"

У документі пропонується тимчасово, до 31 грудня 2023 року, не поширювати дію Закону «Про публічні закупівлі» на закупівлю оригінальних (інноваційних) лікарських засобів, що підлягають закупівлі за договорами керованого доступу (ДКД). При цьому, передбачається оприлюднення в електронній системі закупівель інформації про міжнародну непатентовану назву (за наявності), торговельну назву, форму випуску та дозування лікарського засобу, щодо якого укладено договір керованого доступу, а також про заявника, уповноваженого представника заявника (за наявності), строк дії договору керованого доступу та щорічного звіту за результатами моніторингу ДКД.

Крім того, шляхом внесення змін до ст. 791 Основ законодавства України про охорону здоров’я пропонується уточнити деякі питання укладення ДКД, зокрема:

  • визначити необхідність у проведенні оцінки медичних технологій як обов’язкової передумови для застосування механізму закупівель за ДКД;
  • встановити, що у разі державної реєстрації в Україні генеричного лікарського засобу із такою самою міжнародною непатентованою назвою та показаннями для застосування, що і лікарський засіб, щодо якого укладено ДКД, ДКД підлягає достроковому розірванню;
  • установити, що перелік лікарських засобів, які закуповуються за ДКД, затверджується Кабінетом Міністрів України за погодженням з Комітетом Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування.
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати