08 лютого 2022, 13:52

ВРП вирішила припинити відставку судді Ганни Білик

Пресслужба ВРП

Вища рада правосуддя під час засідання 8 лютого 2022 року прийняла рішення про припинення відставки судді Білик Ганни Олексіївни у зв’язку з набранням законної сили обвинувальним вироком щодо неї за вчинення умисного злочину.

Про це повідомляє пресслужба ВРП.

Білик Г.О. була звільнена з посади судді Броварського міськрайонного суду Київської області у зв’язку з поданням заяви про відставку рішенням Вищої ради правосуддя від 7 вересня 2021 року.

Відповідно до статті 145 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» однією з підстав для припинення відставки судді є набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього за вчинення умисного злочину.

Вироком Вищого антикорупційного суду Білик Г.О. визнано винуватою за частиною третьою статті 368 КК України та призначено покарання у виді шести років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади строком на три роки та з конфіскацією частини її майна. Ухвалою Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду від 18 січня 2022 року вирок Вищого антикорупційного суду залишено без змін. Тож у ВРП наразі наявні правові підстави для припинення відставки Білик Г.О.

Припинення відставки судді є підставою для припинення виплати щомісячного довічного грошового утримання, що було нараховано у зв’язку з відставкою. Копію рішення Ради буде направлено до Пенсійного фонду України.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати