17 травня 2022, 12:07

ВП ВС розгляне кримінальне провадження щодо осіб, засуджених за участь у збройній агресії рф проти України

Пресслужба ВС

18 травня 2022 року о 10:00 Велика Палата Верховного Суду розгляне кримінальне провадження щодо двох осіб, засуджених за вчинення злочинів, передбачених ч. 2 ст. 437 КК України (планування, підготовка, розв’язування та ведення агресивної війни); ч.  1 ст. 438 КК України (порушення законів та звичаїв війни); ч. 3 ст. 146 КК України (незаконне позбавлення волі або викрадення людини); ч. 2 ст. 260 КК України (створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань) і ч. 1 ст. 263 КК України (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами).  


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Огляд практики КЦС ВС щодо розгляду скарг на приватного/державного виконавця у цивільних справах"

Про це повідомляє пресслужба ВС.

Як установили суди попередніх інстанцій, у період із кінця травня по 24 липня 2014 року на території  м. Лисичанська Луганської області засуджені брали участь у збройній агресії рф проти України у складі не передбаченого законом збройного формування, що безпосередньо керувалося й контролювалося службовими особами збройних сил країни-агресора, обстрілювали позиції, знищували живу силу та бойову техніку ЗСУ, Нацгвардії, підрозділів ТрО та інших правоохоронних органів України.  

Окрім цього, засуджені у складі організованої злочинної групи із застосуванням зброї викрали шістьох осіб, незаконно позбавляли їх волі та залучали до робіт воєнного характеру; порушили встановлені міжнародно-правовими нормами закони і звичаї війни; незаконно придбали, зберігали й носили при собі вогнепальну зброю і патрони до неї.

(Справа № 415/2182/20, провадження № 13-15кс22)

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати