17 жовтня 2019, 12:46

Володимир Зеленський підписав закон щодо вдосконалення публічних закупівель

Офіційне інтернет-представництво Президента України

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон "Про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель" №114-ІХ, який ВРУ ухвалила 19 вересня 2019 р.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Глава держави підписав закон, що розвантажить роботу Великої Палати ВС".

Про це повідомляє Офіційне інтернет-представництво Президента України.

Закон має на меті забезпечення ефективного, прозорого та якісного здійснення публічних закупівель, запобігання проявам корупції, розвиток конкурентного середовища та добросовісної конкуренції у сфері публічних закупівель в Україні.

Документ містить низку нововведень, які сприятимуть підвищенню ефективності закупівель, запровадженню персональної відповідальності за порушення законодавства у сфері закупівель, удосконаленню механізму оскарження тендерів, гармонізації з міжнародними стандартами. Зокрема, згідно із законом, використання електронної системи ProZorro стає обов’язковим для здійснення державних закупівель вартістю від 50 тис. грн (раніше поріг був від 200 тис. гр). Так, це допоможе вивести з тіні понад чверть мільйона закупівель на рік.

Також закон зобов'язує замовника надавати звіти у систему ProZorro про всі закупівлі вартістю від 1 копійки (раніше - від 50 тис. грн).

Крім цього, бізнес, який переміг у тендері, матиме 24 години на виправлення незначних помилок у тендерній пропозиції. Це дозволить підприємцям не втратити тендер, а держзамовнику - зберегти найбільш економічно вигідну пропозицію.

Також документ впроваджує диференційовану платню за подання скарги в Антимонопольний комітет України (через окрему постанову Кабміну). Це дасть змогу припинити необґрунтоване оскарження великої кількості закупівель і затримку проведення тендерів. Також закон передбачає повернення плати у разі задоволення скарги постачальника. За невиконання рішення АМКУ передбачена відповідальність керівника замовника та штраф.

Закон посилює і відповідальність за порушення законодавства для недобросовісних замовників і запроваджує персональну відповідальність посадових осіб. Зокрема, якщо будуть придбані товари, роботи та послуги до/без закупівлі або буде укладено договір до/без закупівлі, то на керівника замовника чекає штраф від 2 тис. до 10 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Також законом передбачений інструмент для боротьби з демпінгом - система вказуватиме на аномально низьку ціну, і постачальник має її обґрунтувати для укладення договору із замовником. Документ також передбачає нові інструменти для підвищення ефективності закупівель, зокрема електронні каталоги ProZorro Market та посади уповноважених осіб для професіоналізації закупівель.

Крім цього, закон продовжує на 2 роки термін закупівель ліків і вакцин через міжнародні організації (до 2022 р.). Перелік ліків і порядок закупівель затверджуватиме Кабінет Міністрів України.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через шість місяців після публікації, крім розділу VI, який вводиться в дію через 12 місяців з дня опублікування.

Нагадаємо, Президент підписав закон про Нацраду з питань телебачення і радіомовлення.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати