05 серпня 2015, 16:46

ВККСУ попри період відпусток працює в стабільному режимі

Прес-служба ВККСУ

Вища кваліфікаційна комісія суддів України, незважаючи на період літніх відпусток, продовжує стабільно виконувати, визначені їй законодавством, функції, повідомляє прес-служба ВККСУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Останнім часом зросла кількість звернень від скаржників. За два літні місяці до Комісії надійшло більше двох тисяч скарг (заяв) щодо поведінки судді. Те, що ВККСУ має велике навантаження вже відчули і нові члени її дисциплінарної палати Сергій Прилипко та Павло Луцюк, яких лише в липні зараховано до штату Комісії. На цей час у них перебуває 564 та 343 дисциплінарних проваджень.

«Іноді я отримую 60 скарг в день. Це дуже багато. Я особисто перечитую кожну справу. Разом з інспекторами аналізуємо, робимо запити, але зараз важко отримати пояснення від суддів, адже період відпусток. Щоб скарга була якісно перевірена, на це потрібен час», – коментує ситуацію П. Луцюк.

Чимало звернень, які отримує Комісія, не належать до її компетенції. «Нам продовжують надсилати скарги, які у багатьох випадках є фактично апеляційними або касаційними. ВККСУ не судова інстанція. Зважаючи, що Комісія не працювала майже рік, безумовно, навантаження сьогодні велике, але ми даємо собі раду», – каже С. Прилипко.

Окрім того, член Комісії Андрій Василенко бере активну участь у засіданнях Робочої групи Конституційної Комісії з питань правосуддя та суміжних правових інститутів. На черговому засіданні, яке відбулось 3 серпня, були опрацьовані рекомендації експертів Венеціанської комісії при підготовці оновленого варіанту тексту змін до Конституції України. У частині правосуддя враховано пропозиції щодо суб’єктів формування Вищої ради правосуддя, створення та ліквідації судів на підставі закону, а також звільнення суддів з посад на підставі рішення %D

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати