24 квітня 2017, 13:36

Військовослужбовець домігся звільнення зі ЗСУ у суді

У Харкові військовослужбовець став одним з перших в Україні, кого звільнили з військової служби за рішенням суду, що є прецедентом у військових спорах в Україні.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Як повідомляють захисники у справі, адвокатське об’єднання «Донець і партнери», до них звернувся військовослужбовець, який проходив службу в Збройних Силах України, він був мобілізований у 2014 році під час третьої хвилі мобілізації. Під час служби неодноразово переводився з однієї військової частини в іншу, служив на передовій в зоні АТО, неодноразово брав участь у бойових діях у зоні АТО, декілька разів отримав поранення та став інвалідом.

Не виконуючи вимоги закону, посадові особи військової частини та Міністерства оборони не звільнили військовослужбовця у запас, сама ж військова частина наполягала на тому, що він проходить службу не у порядку мобілізації, а за контрактом. Позивач, однак, наполягав на тому, що не підписував контакт та просив його звільнити зі служби, як це передбачено положенням про демобілізацію.

Справа тягнулася протягом півроку, представники позивача провели збір доказів у справі, задокументували порушення в діях військової частини і Міністерства оборони України, та подали адміністративний позов у Харківський окружний адміністративний суд. Суд першої інстанції частково задовольнив вимоги позивача, встановив факт проходження ним військової служби не за контрактом, а у порядку мобілізації та зобов’язав звільнити його у запас.

Адвокати вирішили не зупинятися на досягнутому та подали апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції. Харківський апеляційний адміністративний суд своєю постановою звільнив військовослужбовця зі Збройних Сил України та визнав дії військової частини та Міністерства оборони України незаконними.

Рішення апеляційної інстанції: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/65285729

Артем Донець – адвокат, представник ГО «Юридична Сотня» у Харківській області. З 2015 р. надає безоплатну юридичну допомогу військовослужбовцям, з того часу вже виграв 12 судових справ та успішно здійснює захист у кримінальних і адміністративних справах учасників АТО.

 

ГО «Юридична Сотня» запрошує юристів, адвокатів з різних областей України стати волонтерами організації та допомогти захищати учасників АТО. Пишіть на volunteerslh@gmail.com або телефонуйте 067 420 61 20.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати