02 червня 2015, 15:15

Вища рада юстиції може запрацювати найближчим часом

Єгор Желтухін, журналіст «Юридичної газети»

Президент України сьогодні підписав закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих положень з питань судоустрою (законопроект №2860), який дозволить розблокувати роботу Вищої ради юстиції. Нагадаємо, що в документі мова йде про потребу чіткого визначення процедури складення присяги членами Вищої ради юстиції, повідомляє кореспондент «Юридичної газети».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Так, на думку авторів закону, згідно з прикінцевими та перехідними положення Закону України «Про забезпечення права на справедливий суд», припинено повноваження членів Вищої ради юстиції за винятком тих, які призначені з’їздом суддів України. Відповідно до Закону України «Про Вищу раду юстиції», члени ВРЮ складають присягу перед органом, який їх призначив. Зважаючи на це, призначені з’їздом суддів України члени Вищої ради юстиції не можуть здійснювати свої повноваження, оскільки для цього треба скликати відповідний з’їзд для складення ними присяги.

Для вирішення цього питання пропонується як виняток встановити, що члени Вищої ради юстиції, призначені з’їздом суддів України до набрання чинності Законом України «Про забезпечення права на справедливий суд», набувають повноважень після складення ними присяги на засіданні Верховної Ради України як єдиного органу законодавчої влади.

Крім того, чинним законодавством чітко не визначено порядок складання присяги особами, які входять до складу Вищої ради юстиції за посадою – Голова Верховного Суду України, Міністр юстиції України та Генеральний прокурор України. У зв’язку з цим, пропонується передбачити, що члени Вищої ради юстиції, які входять до її складу за посадою, складають присягу на засіданні Верховної Ради України.

В законі зазначено, що він набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування. А отже, є вірогідність, що його текст буде офіційно опубліковано у «Голосі України» цього тижня, а тому члени ВРЮ, обрані з’їздом суддів, зможуть скласти присягу, і Вища рада юстиції зможе розпочати свою роботу. 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати