05 грудня 2022, 12:20

Вилучення пам’яток раднської спадщини з Держреєстру нерухомих пам’яток України: Уряд схвалив законопроєкт

Урядовий портал

Уряд схвалив проєкт Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про охорону культурної спадщини» щодо незанесення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України та вилучення з Державного реєстру нерухомих пам’яток України окремих об'єктів культурної спадщини». 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "БЕБ повідомило про підозру в ухиленні від сплати 18,2 млн грн податків представнику збірної України з футболу"

Про це повідомляє пресслужба МКІП.

Відтепер існуватимуть правові підстави для вилучення пам’яток культурної спадщини з Державного реєстру нерухомих пам’яток України, що є символом російської імперської та радянської тоталітарної політики й ідеології. Зміни до законодавства потрібні, аби посилити позиціонування України в новому геополітичному контексті, як центру демократії й свободи.

«Змінити державну політику щодо збереження та захисту культурної спадщини необхідно саме зараз, адже вона є одним з головних чинників формування української ідентичності. Запит українського суспільства, виснаженого російською агресією та звірствами російської армії, на зміни дуже високий. Саме зараз переосмислення та пошук нових змістів й загальнолюдських ціннісних наративів є найбільш актуальним. Маємо позбавити український культурний простір від постколоніального баласту», – сказав Олександр Ткаченко.

Законопроєкт передбачає внесення змін до статей 13, 15 та доповнення новою статтею 151 Закону України «Про охорону культурної спадщини» шляхом розширення пам’яток, які не підлягають занесенню до Реєстру об'єкти культурної спадщини та доповненням критеріями віднесення об’єктів культурної спадщини до символів російської імперської або радянської тоталітарної політики.

Далі проєкт Закону має розглянути та прийняти Верховна Рада України.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати