24 січня 2022, 12:23

Викривачі корупції можуть дізнатися про свої права у застосунку «Твоє право»

Пресслужба Мін'юсту

Українці, які бажають стати викривачами корупції, можуть дізнатися про права викривачів корупції у застосунку «Твоє право». У застосунку можна знайти всю необхідну інформацію про те, як та куди повідомляти про корупцію і стати викривачем, про права та гарантії захисту викривачів, встановлені законодавством, та іншу інформацію з цього питання.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "НПУ просить врегулювати суперечності щодо перекладу паспортів іноземців"

Про це повідомляє пресслужба Мін'юсту.

«Викривачі – один із найефективніших інструментів протидії корупції. З 1 січня 2020 року викривачі корупції отримали право на безоплатну вторинну правову допомогу. Позаторік до системи безоплатної правової допомоги звернулися 19 викривачів корупції, у 2021 році – 22», – розповів в. о. директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олександр Баранов.

Найчастіше викривачі корупції зверталися до системи БПД щодо представництва інтересів особи у кримінальному провадженні під час здійснення досудового розслідування, визнання незаконним та скасування наказу про звільнення, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу. 

Застосунок доступний для пристроїв на Android та iOS.

Довідково. Застосунок «Твоє право» був розроблений у 2018 році в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру для захисту прав внутрішньо переміщених осіб та осіб, які постраждали від гендерно зумовленого насильства. Наприкінці 2020 року він був переданий Координаційному центру з надання правової допомоги для подальшого розвитку та вдосконалення у співпраці з партнерами.

Наразі застосунок містить шість розділів:

  • права осіб, які постраждали від конфлікту в Україні,
  • права осіб, які постраждали від гендерно зумовленого насильства,
  • права осіб, які постраждали від торгівлі людьми,
  • права ветеранів АТО/ООС та членів сімей загиблих,
  • права осіб з інвалідністю,
  • права викривачів корупції.
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати