21 липня 2020, 12:23

Відшкодування шкоди від насильницьких кримінальних правопорушень: зареєстровано законопроект

У Верховній Раді України зареєстровано Проект Закону №3892 від 17.07.2020 р. "Про відшкодування шкоди потерпілим від насильницьких кримінальних правопорушень".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Законопроект про опозицію хочуть підготувати до вересня, – Олена Кондратюк".

Проектом Закону визначено, що потерпілий має право на відшкодування шкоди у зв’язку з втратою заробітку внаслідок заподіяння насильницьким кримінальним правопорушенням шкоди його здоров’ю та понесенням витрат на медичні послуги. Так, він визначає підстави та умови, а також встановлює порядок відшкодування шкоди за рахунок держави шкоди, завданої внаслідок насильницьких кримінальних правопорушень, посягань на життя та здоров’я фізичної особи.

Положеннями документу пропонується гарантувати здійснення відшкодування шкоди з боку держави також у випадках звільнення особи від кримінальної відповідальності з підстав, визначених Кримінальним кодексом України, вчинення суспільно небезпечного діяння неосудною особою або якщо не встановлено особу, яка вчинила насильницьке кримінальне правопорушення.

Органом, на який покладатиметься координація діяльності у сфері соціально-правового захисту потерпілих від кримінальних правопорушень та здійснення відшкодування шкоди, пропонується визначити центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної правової політики.

Зміни до Кримінального процесуального кодексу України щодо визначення механізму стягнення у Державний бюджет України таких джерел фінансування Фонду, як збір на відшкодування шкоди, завданої насильницькими кримінальними правопорушеннями, у разі ухвалення судом та набрання законної сили обвинувального вироку та повернення у дохід держави в порядку регресу коштів, що були виплачені потерпілому у зв’язку з вчиненням насильницького кримінального правопорушення, а також встановлення адміністративної відповідальність за невиконання законних вимог посадових осіб органів, на які покладається відшкодування шкоди потерпілим від насильницьких кримінальних правопорушень, передбачені проєктом Закону України "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального процесуального кодексу України щодо забезпечення механізму відшкодування шкоди потерпілим від насильницьких кримінальних правопорушень", відповідно до вимог Закону України від 19 травня 2020 р. №619-ІХ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення процедури внесення змін".

Як зазначається, відшкодування шкоди потерпілим від насильницьких кримінальних правопорушень передбачається за рахунок надходжень до спеціального фонду Державного бюджету України від виконання покарань у вигляді штрафу, виправних робіт та збору на відшкодування шкоди, завданої насильницькими кримінальними правопорушеннями.

Ураховуючи аналіз статистичних даних Генеральної прокуратури України за 2018 р. щодо кількості осіб, яким заподіяно шкоду життю чи здоров’ю, кількість потерпілих, які потенційно матимуть право на відшкодування шкоди відповідно до Проекту Закону, становитиме 24,4 тис. осіб.

Читайте також: "Комітет ВРУ рекомендує прийняти законопроект про спрощення реєстрації народження дитини на окупованих тереторіях".

За даними уповноваженого органу з питань пробації до державного бюджету у 2019 році було перераховано 2,96 млн грн від виконання покарань у вигляді виправних робіт та 16,3 млн грн від виконання покарань у вигляді штрафу. Відповідно загальний розмір надходжень до спеціального фонду Державного бюджету України на здійснення відшкодування шкоди, завданої насильницькими кримінальними правопорушеннями, становитиме близько 79 млн грн, а розмір відшкодування шкоди на одного потерпілого від насильницького кримінального правопорушення становитиме близько 3,2 тис. грн.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати