06 квітня 2015, 13:06

Відповіді на адвокатські запити є проблемою №1 для українських адвокатів - АПУ

Асоціація правників України

Асоціація правників України (АПУ) презентує результати опитування адвокатів з найактуальніших проблем у відносинах з правоохоронними органами, зокрема, органами прокуратури, повідомляє прес-служба АПУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


В опитуванні взяли участь 266 правників, які обрали із запропонованого переліку п’ять найбільш проблемних питань у відносинах з правоохоронними органами та органами прокуратури.

Власне, як виявилось,  найбільше адвокатів турбують невмотивовані відповіді на запити адвокатів (74,4%) та покривання неправомірних дій посадових осіб за наявності підстав для притягнення їх до відповідальності (70,7%).

Також адвокати переймаються відсутністю безперешкодного доступу до матеріалів кримінальної справи та процесуальних документів (61,7%), а також відсутністю незалежного органу, куди можна було б поскаржитись на неправомірні дії співробітників прокуратури (61,3%).

До п’ятірки найважливіших проблем потрапило також невнесення прокурорами до ЄРДР заяв про злочини.

Однак, як виявилось, найменше адвокати, які взяли участь в опитуванні, страждають від неправомірного тиску з боку правоохоронних органів (22,9%). Також не надто адвокати скаржились на відсутність доступу до клієнта у будь-який час (35%).

«Те, що на першому місці ненадання інформації за адвокатським запитом, мене не дивує, оскільки проблема існує давно. А от те, що на другому місці опинилось покривання злочинів прокурорами, і саме це настільки турбує адвокатське співтовариство – це для мене самого виявилось новиною. Сподіваюсь, що ми не тільки зможемо правильно ідентифікувати наявні проблеми, але й спільно з нашими колегами знайдемо шляхи для їх подолання у майбутньому», - прокоментував результати Сергій Гребенюк, голова Відділення АПУ у м. Києві, радник ЮБ «Єгоров, Пугінскій, Афанасьев і Партнери».

Нагадуємо, що опитування тривало з 17 березня до 3 квітня 2015 року у мережі Facebook.  Ініціатива стала результатом першого спільного круглого столу Асоціації правників України та Генеральної прокуратури України.

Надалі результати опитування будуть проаналізовані разом в представниками Генеральної прокуратури України в межах круглого столу, який відбудеться 8 квітня 2015 року. 

 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати