13 березня 2020, 12:22

Відповідач має сплатити 10 000 грн за розповсюдження недостовірної інформації у Facebook

Судова влада України

11 березня 2020 р. Гребінківський районний суд Полтавської області ухвалив рішення у справі про захист честі, гідності та ділової репутації за позовом міського голови Гребінківської міської об'єднаної територіальної громади.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Венеціанська комісія привітала рішення КСУ змінити судову реформу Зеленського".

Про це повідомляє прес-служба суду, зазначає Судова влада України.

Так, позивач просив суд визнати недостовірною та такою, що порушує його права на повагу до гідності, честі та недоторканість ділової репутації інформацію, розповсюджену громадянином З. на сторінках соціальної мережі Facebook (а саме, що позивач керував службовим автомобілем у стані алкогольного сп’яніння, внаслідок чого службовий автомобіль зазнав певних технічних пошкоджень, а кошти платників податків були скеровані на здійснення ремонтних робіт, спричинених начебто протиправною поведінкою позивача) та стягнути з відповідача 100 тис. грн моральної шкоди.

"Оскаржувана інформація не відповідає дійсності з огляду на відсутність відповідного судового рішення стосовно вказаних дій із встановленням вини позивача у їх вчиненні, а тому є фактичним звинуваченням, що порушує презумпцію невинуватості за відсутності доказів доведеності вини позивача у порядку, передбаченому законом", - вказали у суді.

У результаті суд, вивчивши матеріали справи, частково задовольнив позовні вимоги: визнав недостовірною та такою, що принижує честь, гідність та ділову репутацію інформацію, поширену відповідачем у соціальній мережі Facebook, зобов’язав відповідача спростувати таку інформацію шляхом розміщення спростування на відповідних сторінках у соціальній мережі Facebook та стягнути з відповідача на користь позивача компенсацію заподіяної моральної шкоди в сумі 10 тис. грн.

Як зазначається, у задоволенні позовних вимог про стягнення з відповідача моральної шкоди в розмірі 90 тис. грн суд відмовив. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Нагадаємо, обрано голову Жовтневого районного суду Миколаїської області.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати