07 липня 2015, 11:53

Відбулося перше засідання Львівської регіональної ради з питань реформи юстиції

Прес-служба Вищої ради юстиції

Відбулося перше засідання Львівської  регіональної ради з питань реформи юстиції, що створена задля допомоги представникам судової влади, прокуратури та адвокатури у регіонах у започаткуванні  конструктивного діалогу з реформування сфери правосуддя, повідомляє прес-служба Вищої ради юстиції.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


На першому засіданні Львівської регіональної ради з питань реформи юстиції, яке відбулося 2 липня 2015 року, між суддями, прокурорами, адвокатами та науковцями було обговорено Стратегію реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інституцій на 2015–2020 рр. у контексті регіональних проблем правозастосування та судової практики. Захід було проведено в рамках ініціативи зі створення регіональних рад з питань реформи юстиції, метою яких є допомога українським партнерам з реформуванням сфери правосуддя. 19 червня цього року відбулося перше засідання Одеської регіональної ради з питань реформи юстиції. Ініціативу також буде започатковано у Харкові.

 «Формат регіональних рад з питань реформи юстиції дозволяє представникам судової влади, прокуратури та адвокатури розпочати конструктивний діалог, який є надважливим для реалізації Стратегії реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інституцій на 2015–2020 рр.», – заявив Віргіліюс Валанчюс, Керівник групи експертів Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні. Реалізація цієї ініціативи Проекту ЄС у Львові відбулася за організаційної підтримки члена Вищої ради юстиції, Конституційної Комісії та Ради з питань судової реформи при Президентові України Андрія Бойка. У заході також взяв участь член Конституційної Комісії, суддя Львівського окружного адміністративного суду Володимир Кравчук, а також голів апеляційного суду, апеляційного адміністративного суду, господарського суду, апеляційного господарського суду Львівської області, представників обласної прокуратури, Ради адвокатів Львівщини та ін.

Як повідомив Андрій Бойко, під час засідання окрему увагу було приділено проблемі реалізації положень Кримінального процесуального кодексу України, зокрема в частині застосування запобіжних заходів. Окремо обговорено розширення законодавчих гарантій участі адвокатів у кримінальному процесі та шляхи підвищення якості адвокатських послуг.

Очікується, що засідання регіональних рад для обговорення поточних проблем правозастосування та напрацювання рекомендацій для сектору юстиції з удосконалення правозастосовної практики відповідно до Стратегії реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інституцій на 2015–2020 рр. відбуватиметься щоквартально.  Наступне засідання Львівської регіональної ради з питань реформи юстиції заплановано на жовтень 2015 року.

Довідка. Проект ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» має на меті сприяння консолідованим реформам на рівні всього сектору юстиції в Україні. Ініціатива, що впроваджуватиметься у 2014–2016 рр., об’єднує всіх партнерів у сфері юстиції — Уряд України, професійні асоціації юристів та громадські організації — та допомагає у розробці та впровадженні комплексної стратегії реформування сектору юстиції відповідно до європейських принципів та найкращих практик країн Євросоюзу.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати