01 вересня 2015, 12:26

Відбулося експертне обговорення проекту "Стратегії монетарної політики"

Прес-служба Національного банку України

Національний банк України обговорив із 26 провідними економічними експертами країни проект "Стратегії монетарної політики на 2016-2020 роки", повідомляє прес-служба НБУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


На зустріч із Заступником Голови Національного банку Дмитром Сологубом та Заступником директора – начальником управління монетарної політики Національного банку Володимиром Лепушинським завітали представники Центру економічної стратегії, МЦПД, CASE Ukraine, Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, GFK Ukraine, інвестиційних компаній, комерційних банків та інших. Окрім того, серед учасників дискусії були науковці, зокрема з Київської школи економіки та Національного університету «Києво-Могилянська академія», а також представники Міжнародного валютного фонду і Міністерства фінансів України.

"В цьому проекті ми вперше зазначили чіткий термін запровадження режиму інфляційного таргетування, - розповів Д. Сологуб. - Ми плануємо завершити перехід до кінця наступного року". Він озвучив середньострокові кількісні інфляційні цілі: 12% +/-3% на 2016 рік та 5% +/-1% на 2019 рік.

Проект Стратегії, як і власне факт його розробки, в цілому отримали схвальні відгуки від експертного середовища. Зокрема, як зазначив постійний представник Міжнародного валютного фонду в Україні Жером Ваше, створення такого стратегічного документу – це суттєвий крок в правильному напрямку, який окреслює основні компоненти концепції монетарної політики НБУ і яким Національний банк бере на себе зобов'язання із зниження інфляції в якості пріоритету своєї політики. Зі свого боку, МФВ готовий допомогти Національному банку зі Стратегією для впровадження монетарної політики, яка має бути послідовною, обумовленою та викликати довіру.

Серед питань, які привернули увагу учасників дискусії, були доцільність введення режиму інфляційного таргетування та співставність цілі цінової стабільності із необхідністю пожвавлення економіки і нарощування міжнародних резервів. Надалі експерти очікують від Національного банку на дорожню карту переходу до режиму інфляційного таргетування. У відповідь Д. Сологуб запевнив, що розробка дорожньої карти вже триває. Її деталі, як і Стратегія комунікацій з монетарної політики та інші рішення регулятора будуть обговорюватися з експертами під час регулярних зустрічей.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати