23 березня 2020, 13:48

Від яких штрафних санкцій, що передбаченні законом про ЄСВ, звільняються платники єдиного внеску?

ДПС України

Державна податкова служба інформує про зміни, що вносить Закон № 533 щодо штрафних санкцій, що передбаченні законом про ЄСВ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Яким чином відкоригувати зобов'язання з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?".

Так, тимчасово штрафні санкції з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування не застосовуються за наступні порушення, вчинені щодо періодів з 1 по 31 березня та з 1 квітня по 30 квітня 2020 року:

  • несвоєчасна сплата (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску;
  • неповна сплата або несвоєчасна сплата суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів);
  • несвоєчасне подання звітності, передбаченої цим Законом, до податкових органів.

Як зазначається, протягом періодıв з 1 по 31 березня та з 1 квітня по 30 квıтня 2020 року платникам єдиного внеску не нараховується пеня, а нарахована пеня за ці періоди підлягає списанню.

Також, Закон № 533 вносить зміни до Закону про ЄСВ, якими встановлюється мораторій на проведення документальних перевірок правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на період з 18 березня по 18 травня 2020 року. В свою чергу, відповідно до Закону про ЄСВ перевірки проводяться у порядку, встановленому Кодексом.

Отже, документальні перевірки з питання правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску, що були розпочаті до 18 березня 2020 року та не були завершені тимчасово зупиняються на період до 18 травня 2020 року.

У разі надсилання (вручення) платникам податків письмових повідомлень та копій наказів про проведення документальних планових перевірок із зазначенням дати початку перевірки у період з 18 березня 2020 року по 18 травня 2020 року контролюючими органами податкові органи проінформують платників про запровадження мораторію на проведення перевірок та про зміну у зв’язку з цим дати початку такої перевірки. При цьому, терміни проведення таких перевірок будуть скориговані податковими органами на майбутні періоди після закінчення мораторію.

При цьому звертається увага, що дія мораторію не поширюється на камеральні перевірки звітності з єдиного внеску.

З нюансами які під час карантину потрбіно знати бізнесу, можна ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо, звільнення ФОПів від ЄСВ: Рада прийняла закон для підтримки платників податків на період карантину.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати