15 березня 2023, 17:49

Верховний Суд визнав правомірним рішення АМКУ у справі щодо «Ощадбанку» та «Картки киянина»

Пресслужба АМКУ

14 березня 2023 року Верховний Суд у складі Касаційного господарського суду залишив без змін рішення судів попередніх інстанцій щодо законності рішення Антимонопольного комітету України про притягнення до відповідальності АТ «Державний ощадний банк».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: «Верховний суд Великої Британії відправив спір України і рф про євробонди на $3 млрд на повний відкритий судовий розгляд»

Про це повідомляє пресслужба АМКУ.

31 грудня 2021 року Антимонопольний комітет України оштрафував АТ «Ощадбанк» за порушення законодавства про захист економічної конкуренції. Мова йде про зловживання банком монопольним становищем під час участі у проекті «Муніципальна картка «Картка киянина».

Під час розгляду справи Комітетом було встановлено, що АТ «Ощадбанк» був одноосібним банком-учасником проекту та самостійно визначав порядок і умови відкриття й ведення карткових рахунків

Зокрема, у період з червня 2016 року по грудень 2021 року банк висував обов’язковою умовою отримання «Картки киянина» підключення платної послуги СМС-інформування. У цей же період під час реєстрації карток у системі дистанційного банківського обслуговування (Web/Mobile-банкінг (Ощад 24/7) автоматично активувалася платна послуга СМС-інформування, а власники «Карток киянина» змушені були погоджуватися на його умови та зазнавали фінансових витрат.

Комітет визнав такі дії АТ «Ощадбанк» порушенням Закону України «Про захист економічної конкуренції» та наклав на відповідача штраф у розмірі 503 552 гривні.

На момент винесення рішення АМКУ банк припинив порушення, водночас надалі оскаржив його у судах всіх інстанцій, які у підсумку визнали позицію Комітету правомірною.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати