09 червня 2023, 15:49

Верховний Суд визнав правомірним рішення АМКУ щодо ТОВ «Агелес»

Пресслужба АМКУ

Верховний Суд на засіданні 7 червня 2023 року визнав правомірність рішення Антимонопольного комітету України № 661-р щодо ТОВ «Агелес». Згаданим рішенням товариство було притягнуте до відповідальності за дії щодо спотворення результатів торгів на закупівлю програмного забезпечення SAP на загальну суму майже 500 млн грн.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: «Суд повернув державі земельні ділянки у Волинській області площею 120 га»

Про це повідомляє прессужба АМКУ.

Завдяки співпраці з Національним антикорупційним бюро України Комітет встановив, що сім компаній, серед яких було і ТОВ «Агелес», впродовж 2016-2019 вчиняли змови під час закупівель, що оголошувалися такими державними установами України як АТ «КБ «ПриватБанк», ДП «НАЕК «Енергоатом», ПАТ «Укргазвидобування», філія ГІОЦ ПАТ «Укрзалізниця», Національний банк України, Банкнотно-монетний двір НБУ й ДП «Поліграфічний комбінат «Україна».

15 грудня 2021 року Комітет визнав низку компаній, зокрема, ТОВ «Агелес», порушниками законодавства «Про захист економічної конкуренції». За змову на торгах ТОВ «Агелес» було оштрафоване на 5 632 114 грн.

Ще 14 березня 2023 Північний апеляційний господарський суд залишив без задоволення апеляційну скаргу ТОВ «Агелес». А 7 червня 2023 року Верховний Суд не задовольнив скаргу товариства на постанову Північного апеляційного господарського суду.

30 травня 2023 року Північний апеляційний господарський суд залишив без задоволення апеляційну скаргу ТОВ «Бріг-Рітейл» на рішення господарського суду міста Києва, яким було залишено без задоволення вимогу щодо визнання частково недійсним та скасування рішення Антимонопольного комітету України від 15.12.2021 № 661-р. За участь у змові з закупівлі програмного забезпечення SAP, зокрема, ТОВ «Бріг-Рітейл» було оштрафовано Комітетом на 3 259 273 грн.

Згідно з Законом України «Про публічні закупівлі», підставою для відмови в участі у процедурі закупівлі є той факт, що суб’єкт господарювання (учасник) протягом останніх трьох років притягувався до відповідальності за вчинення антиконкурентних узгоджених дій, що стосуються спотворення результатів тендерів. З відповідними Зведеними відомостями щодо спотворення результатів торгів можна ознайомитися за цим посиланням на сайті АМКУ (постійно оновлюється).

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати