22 грудня 2021, 17:26

Верховний Суд відмовив у задоволенні касаційних скарг VR Global Partners щодо АТ «Укрзалізниця»

Пресслужба Мінінфраструктури

Сьогодні Верховний Суд ухвалив рішення, яким остаточно встановлює недійсність договору купівлі-продажу прав вимоги ПАТ «Промінвестбанк» та VR Global Partners за кредитними договорами АТ «Укрзалізниця». Таким чином, рішення суду встановлює особу єдиного належного кредитора — ПАТ «Промінвестбанк».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Забезпечення конкуренції в авіаційній сфері: Мінінфраструктури виконало рекомендації АМКУ"

Про це повідомляє пресслужба Мініфраструктури.

«Кредитний портфель Укрзалізниці є одним із ключових об’єктів вивчення Антикризового штабу створеного при Міністерстві інфраструктури. Розв’язання конфлікту між УЗ та VR Global Partners стало ще одним кроком до фінансової стабільності та розвитку стратегічного державного підприємства. Ми неодноразово наголошували на тому, що АТ “Укрзалізниця” жодним чином не ухиляється від виконання своїх фінансових зобов’язань, проте таке виконання має відбуватись на користь належного кредитора та з дотриманням вимог українського законодавства» – прокоментував Олександр Кубраков, Міністр інфраструктури України.

Історія судового процесу

У 2011–2012 роках ДП «Південна залізниця» та ДТГО «ПЗЗ» уклали з ПАТ «Промінвестбанк» 9 кредитних договорів на загальну суму 196,25 млн дол. США.

Через сім років, у лютому 2019 року, банк передав на користь компанії «VR Global Partners, L.P.» усі права вимоги за укладеними кредитними договорами та відповідними договорами забезпечення. Таким чином відбулась спроба замінити особу кредитора у зобов’язанні.

АТ «Укрзалізниця» неодноразово наголошувала на тому, що компанія «VR Global Partners, L.P.» не є фінансовою установою в розумінні українського законодавства, відповідно не може бути Кредитором. Зокрема, товариство застерігало потенційних інвесторів, що подібна транзакція несе суттєві ризики.

З метою встановлення особи належного кредитора влітку 2021 року товариство розпочало процес валідації договору купівлі-продажу в судовому порядку.

21 грудня 2021 року Верховний Суд поставив крапку у цьому питанні, залишивши в силі постанову Північного апеляційного господарського суду від 16 вересня 2021 року про визнання недійсним договору купівлі-продажу прав вимоги ПАТ «Промінвестбанк» та VR Global Partners за кредитними договорами АТ «Укрзалізниця».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати