27 червня 2022, 16:28

Верховний суд США скасував рішення справи 1973 року, яким було закріплено конституційне право жінок на аборти

Голос Америки

Верховний суд США скасував рішення у справі «Роу проти Уейда» від 1973 року яким було закріплено конституційне право жінок на аборти. Тим самим судді ухвалили історичне рішення, яке, імовірно, зробить цю процедуру незаконною в більшості штатів. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Комітет Сенату США ухвалив резолюцію про визнання рф країною-спонсором тероризму"

Про це повідомляє «Голос Америки».

Судді дійшли висновку, що загальнофедеральний закон 1973 р. про легалізацію абортів був прийнятий з порушеннями і його треба скасувати. Відтак судовим рішенням скасовано федеральний конституційний захист права на аборт, а рішення про дозвіл, обмеження або заборону абортів знову буде прийматися на рівні штатів.

Судове рішення 1973 року було винесене щодо Норми Маккорві, відомої у справі під псевдонімом «Джейн Роу», яка 1969 року завагітніла третьою дитиною і хотіла зробити аборт. Утім, Маккорві проживала у штаті Техас, де аборт був заборонений і його дозволялося робити тільки коли під загрозою було життя матері. Адвокатки Маккорві подали від її імені заяву до федерального суду США проти місцевого окружного прокурора Генрі Вейда, заявляючи, що закони, які забороняють аборти у штаті Техас, є антиконституційними. Справу заслухала колегія з трьох суддів від північного округу штату Техас, і рішення було винесене на користь Норми Маккорві.

У справі «Роу проти Вейда» Верховний суд США у 1973 році вирішив, що Конституція США захищає свободу вагітної жінки здійснити аборт без надлишкових державних обмежень. Це рішення дало початок вседержавній полеміці щодо того, чи мають аборти бути законними, якщо так – то до якої межі.

За рішенням Верховного суду 1973 року аборти в США стали легалізовані. Уряду заборонялося обмежувати право на них аж до незалежної життєздатності плода. Окремі штати не могли повністю забороняти аборти, але могли запроваджувати обмеження.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати