10 листопада 2021, 10:19

Верховний Суд опублікував огляд актуальної судової практики КАС ВС за вересень 2021 року

Пресслужба Верховного Суду

У Верховному Суді підготували огляд актуальної судової практики Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду, в якому представлено рішення, внесені до ЄДРСР, за вересень 2021 року.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


В огляді вміщено низку важливих правових позицій КАС ВС, сформульованих під час розгляду адміністративних справ.

У справах щодо податків, зборів та інших обов’язкових платежів наведено, зокрема, правові позиції, що стосуються:

  •  вимог щодо оформлення довідки, яка підтверджує, що нерезидент є резидентом країни, з якою укладено міжнародний договір України;
  •  застосування пільг зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, в частині «будівлі промисловості»;
  • обмеження кількості транспортних засобів для тимчасового ввезення на митну територію України громадянами-нерезидентами.

У справах щодо захисту соціальних прав містяться, серед іншого, висновки судової палати про:

  •  місце проведення громадських слухань у разі, якщо місце провадження планованої діяльності, яка підлягає оцінці впливу на довкілля, розташоване на території декількох адміністративних одиниць;
  •  безпідставність відмови у відновленні виплати пенсії у зв’язку з відсутністю паперової пенсійної справи;
  •  відсутність підстав для видачі спеціального дозволу на водокористування особі, яка не є користувачем гідротехнічних споруд.

У справах щодо виборчого процесу та референдуму, а також захисту політичних прав громадян вказано, зокрема, на висновки судової палати стосовно:

  •  правових наслідків затримки видачі трудової книжки при звільненні працівника;
  •  процедури розгляду заяви про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, у разі можливості застосування в країні походження до особи смертної кари;
  •  порядку створення громадських рад при місцевих державних адміністраціях.

Предметом розгляду КАС ВС були також інші питання застосування законодавчих норм, зокрема й процесуального характеру, щодо різної правової природи питань повернення судового збору та розподілу судових витрат.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати