12 серпня 2022, 16:17

Великобританія подала заяву на участь у справі України проти росії про геноцид

Великобританія подала до Серетаріату Міжнародного суду ООН заяву на участь у справі України проти росії про геноцид.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Велика Британія надає Україні юристів та поліцейських для підтримки розслідування воєнних злочинів росіян"

Про це йдеться на сайті Міжнародного суду.

У заяві вказано, що згідно зі статтею 63 Статуту суду, коли йдеться про тлумачення конвенції, учасниками якої є інші держави, ніж ті, що беруть участь у справі, кожна з цих держав має право втрутитися в судовий процес. У цьому випадку пояснення, надане судом, буде однаково обовʼязковим для них.

Скористатися своїм правом на втручання у судову справу Великобританія може як сторона-учасниця Конвенції про запобігання геноциду. «На думку Великої Британії, вона має прямий інтерес у тлумаченні, яке суд може застосувати до положень Конвенції під час цього провадження», — йдеться в заяві.

Відповідно до статті 83 Регламенту Міжнародного Суду Україні та російській федерації, як сторонам процесу, було запропоновано надати письмові зауваження щодо заяви Сполученого Королівства про втручання.

Нагадаємо, у 26 лютого цього року Україна подала позов проти російської федерації до Міжнародного Суду ООН в Гаазі та запит на наказ Суду про тимчасові заходи проти росії. Україна вимагала від Суду провести екстрені слухання та видати наказ росії негайно припинити військові дії та незаконний напад на Україну.

16 березня Україна здобула першу перемогу у справі проти росії в Міжнародному суді ООН. Суд зобовʼязав росію припинити бойові дії на території України до ухвалення рішення у справі про геноцид.

Після цього заяви на участь у справі подали Литва, Латвія та Нова Зеландія.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати