17 вересня 2019, 16:45

ВДЗЗ #36 | Сергій Гришко

В черговому випуску ВДЗЗ Діма Гадомський та Єгор Желтухін влаштували  інтелектуальний батл із Sergiy Gryshko. Подискутували про юрбізнес та етику, адвокатуру і монополію. Без прикрас.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


70704506_2435088276776589_2018258596143300608_n

Повну версію програми дивіться тут, коротко про головне, читайте нижче :)

Про етику на юридичному ринку

- 1:20 Ринок дійсно працює не прозоро, нічого нового тут немає. Тут не можна заперечувати очевидні речі. Проблеми з етикою, напевно, існують. Тут як справжній патріот я маю сказати, а де їх немає? Проте чи влаштовує мене ця ситуація. Очевидно, що не влаштовує.

- 2:22 Ринок можна зробити етичним. Однак необхідно розуміти, що ринок складається з кожного з нас. Це тисячі юристів. Згідно з нещодавньою статистикою НААУ, у нас є 40 тисяч адвокатів. Тому ринок можна зробити етичним, але потрібно, щоб всі ці 40 тисяч працювали в одному полі. На жаль, наразі це не видається можливим.

- 3:05 Я дуже люблю порівнювати корупцію з гравітацією. У класичній геометрії все дуже просто: є прості, є пряма, є фігури та ін. Однак Альберт Ейнштейн ввів поняття гравітації, яка викривлює простір. Тому пряма – вже не пряма, вона трохи кривенька, простір перестає бути лінійним тощо. Якщо перенести це на наші реалії, то закони – це класична евклідова геометрія, а там, де з’являються великі гроші, то вони, як гравітація, викривляють цей простір.

- 4:05 Будь-який бізнес важко вести, адже це бізнес і ти ризикуєш.

- 7:20 Існують вітчизняні компанії, які ведуть бізнес, як і міжнародні компанії (зокрема, ВКП). Водночас є велика група компаній, які в перегонах за успіхом працюють не так, як працювали б міжнародні компанії. Чому? Тому що у нас, на жаль, правоохоронна система не працює як потрібно, а також немає дієвого механізму відповідальності юристів.

Про патріотизм та українську мову

- 9:40 Якщо я спілкуюся з українцем, то не повинно діяти правило, за яким я маю відповідати російською мовою, коли людина звертається до мене цією мовою. Адже всі ми повинні володіти українською мовою. Якщо це іноземець, то це інша справа.

- 11:10 Рюмка – це російськомовні юристи в міжнародному комерційному арбітражі. Чому російськомовні, тому що історично так склалося, що всі юристи з колишнього Радянського Союзу, які працювали в Лондоні, апріорі вважалися російськомовними. Латиш, киргиз, узбек – всі російськомовні. Щоб об’єднати цей масив людей, ентузіасти створили цю «Рюмку», де збиралися практикуючі в Лондоні юристи та влаштовувалися неформальні заходи. Тобто вечірки для юристів з колишнього СРСР. Так, я там бував, але потрібно розуміти, що це не російські форуми.

- 14:30 Доступ до російських ЗМІ, на мою думку, не варто закривати. Це навряд чи буде корисно. Яка до них основна претензія? Те, що вони рупори ворога і дезінформації. Найкращий спосіб боротися з дезінформацією – це говорити правду. Саме так ми маємо працювати в цій площині.

- 15:00 Мене дивує, що на шостому році війни у нас досі є російськомовні ЗМІ (мова йде про українські). Однак якщо медійний бізнес досі не готовий перейти на державну мову, яка потребує захисту, це означає, що держава і суспільство не все зробили, щоб переконати власників медійного бізнесу в іншому.

- 15:51 Як правило, інформація з україномовних джерел більш точна, більш перевірена і більш корисна.

- 17:25 Я багато думав про АТО і свого часу прийняв рішення, що якщо мені прийде повістка, то піду служити. Повістка не прийшла, але я сумніваюся, що я був би там корисний. Однак я намагався щось зробити в тилу, допомагав і досі допомагаю армії. Я безкоштовно захищаю військових 51-ої бригади, яких звинуватили, що вони самовільно залишили позицію, хоча фактично вони врятували всіх на цій позиції.

- 19:29 Росія та Україна знаходяться в різних вагових категоріях. Росія – це ядерна держава, яка багато готувалася до цієї війни, в тому числі розкрадаючи Україну зсередини. Тому багато проблем, у тому числі на юридичному ринку, походять саме з Росії. Україна повинна зробити свою домашню роботу, як слід консолідуватися і працювати в цьому напрямку. Так, багато було зроблено, але цього недостатньо.

Чому юристи йдуть в політику?

- 21:38 Для різних історичних періодів є своя відповідь. З 2014 р. і до сьогодні – це в основному форма волонтерства. Раніше дуже часто це була спроба займатися лобіюванням інтересів своїх клієнтів або свого бізнесу.

- 22:50 Це і не шкодить, і не допомагає фірмі. Коли людина йде на державну службу, то вона залишає всі свої зв’язки зі своєю фірмою.

- 28:45 Через погану роботу правоохоронних органів, які мали б працювати, ця тонка межа між GR у хорошому сенсі та якимось корупційним лобіюванням дуже тонка, до того ж її часто порушують. Якщо ти її порушив і бачиш, що за це немає відповідальності, то наступного разу буде ще легше порушити.

Про рейдерство

- 25:50 Збільшення попиту на корпоративний захист бізнесу пов’язане з певними особливостями ведення бізнесу в Україні, однією з яких є відносна незахищеність права власності в Україні. На жаль, це нікуди не дівається. Останнім часом я спостерігаю певне зростання кількості рейдерських захоплень.

- 27:05 Юристи, які займаються рейдерськими захопленнями – це не зовсім юристи, це скоріше співучасники злочинів. Називати їх юристами, напевно, некоректно. Те, що вони займаються цим безкарно, на жаль, свідчить про неефективність нашої правоохоронної системи судової. Саме в цьому полягає основна проблема.

Про адвокатську монополію

- 38:05 В ідеальному світі, як евклідова геометрія з паралельними прямими, які ніколи не перетинаються, я за адвокатську монополію. Проте в нашому світі, де все це спотворюється гравітацією великих грошей і паралельні прямі можуть перетинатися навіть неодноразово, я обережно ставився б до адвокатської монополії, яка проводиться без повної реформи адвокатського самоврядування.

- 38:35 Я вважаю, що величезною помилкою попередньої адміністрації було запустити судову реформу без реформи адвокатури. Те, що потім намагалися наздогнати законопроектом №9055, продемонструвало ситуацію, коли стара адвокатура залишилася нереформованою і неготовою до адвокатської монополії.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати