02 липня 2021, 18:46

Вартість Facebook вперше перевищила 1 трлн доларів: компанія перемогла в антимонопольному розслідуванні

Вартість Facebook на фондовому ринку вперше перевищила 1 трлн доларів після того, як технічний гігант здобув перемогу в суді проти американських регуляторів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це повідомляє вебсайт BBC.

Федеральний суд відхилив два позови Федеральної торгової комісії (FTC) та коаліції штатів, підвищивши акції Facebook на 4,2%. Тепер вартість Facebook перевищила 1 трлн доларів, що зробило цю соціальну мережу останньою з «великої п’ятірки» технологічних фірм, яка досягла цієї межі.

Судові позови були подані з приводу того, що Facebook перешкоджає конкуренції. Але суддя Джеймс Боасберг вирішив, що антимонопольна скарга FTC проти гіганта соціальних мереж була надто розмитою. Черговий позов про боротьбу з конкуренцією, поданий групою з 46 штатів, був відхилений, оскільки передбачувані порушення відбулися дуже давно.

В окружному суді США в окрузі Колумбія суддя Боасберг написав, що скарга FTC була юридично недостатньою і її слід відхилити, оскільки FTC не представила достатньо фактів, щоб підтвердити свою заяву про те, що Facebook заважає конкуренції. У позові FTC вимагала розпаду технологічного гіганта, який також володіє Instagram та WhatsApp.

«У скарзі FTC майже нічого конкретно не сказано про ключове питання щодо того, якою владою Facebook насправді володів і досі володіє стосовно визначених антимонопольним ринком товарів», – написав суддя Боасберг. – Це майже так, ніби відомство очікує, що суд просто буде підтримувати загальноприйняту думку, що Facebook є монополістом».

Незважаючи на те, що це невдача для FTC, яка, на думку деяких аналітиків, може мати наслідки для майбутнього антиконкурентного законодавства в США, комісія може повторно пред’явити звинувачення і має для цього час до 28 липня цього року.

Однак інвестори розцінили це як важливу перемогу для Facebook, підвищивши ціну його акцій. Цінність інших технічних гігантів – Apple, власника Google Alphabet, Microsoft та Amazon – уже перевищила $ 1 трлн.

Також суддя Боасберг відхилив ще один антиконкурентний позов, поданий коаліцією з 45 штатів США разом з FTC. Цей позов також намагався змусити Facebook продати Instagram та WhatsApp, що були придбані у 2012 та 2014 роках.

У березні Facebook подав клопотання до федерального суду США про його відхилення, назвавши скаргу FTC безглуздою. Компанія заявила, що FTC ігнорує реальність динамічної, конкурентної високотехнологічної галузі, у якій працює Facebook.

У своєму рішенні по цій справі суддя Боасберг зазначив, що штати не надали розумного обґрунтування, чому вони чекали від 6 до 8 років, щоб прийняти рішення подати до суду на Facebook (аргумент, який раніше наводив гігант соціальних мереж). Він додав, що штати не надали фактичних доказів суперечки з приводу того, що Facebook скористався тим, що держави не подали до суду раніше, оскільки він був і залишається дуже прибутковою компанією. «Зрештою, ця антимонопольна акція ґрунтується на публічній, гучній поведінці і все це відбулося більше 6 років тому», – прокоментував суддя. Він додав, що із заяв штатів чітко видно, що позов легко можна було подати у період між 2012 і 2014 роками.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати