18 червня 2020, 17:57

Валерій Пацкан: держбюджет у січні-травні недоотримав 7 млрд грн доходів

Рахункова палата

За оцінкою Рахункової палати, через неякісний прогноз обмінного курсу державний бюджет у січні-травні 2020 року недоотримав 7 млрд грн доходів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Прийнято закон про зміни до держбюджету щодо перерозподілу коштів на боротьбу з COVID-19".

Про це заявив Голова Рахункової палати Валерій Пацкан, зазначають у Рахуноковій палаті.

Голова Рахункової палати підкреслив, що Уряду необхідно поліпшувати якість прогнозу основних макропоказників, які враховуються при затвердженні державного бюджету.

"За оцінкою Рахункової палати, низька якість прогнозу на 2019 рік призвела до недонадходження 43 млрд грн запланованих доходів. Не став винятком і цей рік. У бюджет на 2020 рік закладався середній обмінний курс 27 грн за дол. США, а в подальшому переглянуто до 30 грн за дол. США. Фактично у січні – травні курс гривні становив 25,8 грн. За оцінкою Рахункової палати, через це державний бюджет недоотримав 7 млрд грн доходів", - наголосив Валерій Пацкан.

Так, Уряд не забезпечив виконання у 2019 році державного бюджету. І це за умови зменшення у ІV кварталі його доходів і видатків більше ніж на 20 млрд гривень.

Зазначається, що не вдалося залучити інвесторів до придбання державної власності. У результаті до державного бюджету не надійшло жодної гривні від продажу об’єктів великої приватизації. Загалом від приватизації недоотримано 16 млрд грн затвердженого в законі обсягу.

Валерій Пацкан підкреслив, що зростання економіки стримувалося обмеженим кредитуванням. "Залишки наданих в економіку кредитів за 2019 рік зменшилися на 101 млрд грн, або 9%. Цього року запроваджена компенсація з бюджету більшої частини ставки кредиту. Але навіть державні банки уникають надання кредитів бізнесу. Причина, як і в інвесторів, – високі ризики втрати коштів", - зазначив Голова Рахункової палати.

Він також зауважив, що через неналежне планування видатків щомісяця збільшується сума запланованих, але невикористаних коштів бюджету. 

Нагадаємо, Рада прийняла за основу законопроект про всеукраїнський референдум.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати