03 серпня 2020, 10:37

ВАКС звернувся до КДК адвокатури Київщини з вимогою притягнути до відповідальності трьох адвокатів

Прес-служба ВАКС

Колегія суддів Вищого антикорупційного суду звернулася до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Київської області з вимогою порушити питання про дисциплінарну відповідальність трьох адвокатів. Вони представляють інтереси ексначальниці одного із відділів Міністерства аграрної політики та продовольства України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Керівник апарату ВАКС оприлюднив звіт за рік своєї роботи".

Про це повідомляє прес-служба ВАКС.

Зокрема, судді вважають, що в поведінці адвокатів наявні ознаки дисциплінарних проступків, передбачених п.п. 3, 5 ч. 2 ст. 34 ЗУ "Про адвокатуру та адвокатську діяльність", а саме: порушення правил адвокатської етики та неналежне виконання своїх професійних обов’язків.

Як повідомляється, троє захисників, починаючи із 18 лютого 2020 р., систематично не з’являються у судові засідання до ВАКС. Тому підготовче судове засідання у даному кримінальному провадженні неодноразово відкладалось і наразі не завершене. Будь-яких повідомлень про неможливість прибути до суду, а також документів, які б підтверджували поважність причин їх неприбуття, адвокатами не надано.

"Проте 28 липня на електронну скриньку ВАКС надійшли заяви про двостороннє розірвання договору про надання правової допомоги від трьох адвокатів. Вони повідомили про припинення їх повноважень в якості захисників обвинуваченої. Цього ж дня у суді вкотре мало відбутися підготовче засідання, на яке адвокати знову не з’явилися. Втім, під час засідання обвинувачена спростувала інформацію про припинення співпраці із адвокатами та повідомила суд, що договір про надання правової допомоги не розірвано, захисники продовжують здійснювати її захист. Інших вона не залучала", - зазначили у ВАКС.

У ВАКС нагадали, що посадовець обвинувачується у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК України, який є особливо тяжким злочином відповідно до ст. 12 КК України. Відповідно до вимог ч. 1 ст. 52 КПК України, участь захисника є обов’язковою у кримінальному провадженні щодо особливо тяжких злочинів. У цьому випадку, участь адвоката забезпечується з моменту набуття особою статусу підозрюваного.

Відтак, захисники залишили обвинувачену без правової допомоги, чим позбавили її права на захист. Внаслідок систематичної відсутності на засіданнях, адвокати також порушили розумні строки, що призвело до невиправданого затягування розгляду даного кримінального провадження.

Через це 31 липня ВАКС ухвалив рішення звернутися до Регіонального центру з надання безоплатної вторинної допомоги у місті Києві з проханням призначити обвинуваченій захисника. Підготовче засідання має відбутися 8 вересня 2020 року за адресою: проспект Перемоги. 41, м. Київ.

Таким чином, відповідно до ч. 1 ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Нагадаємо, ВАКС виніс перший вирок за злочин, вчинений у співучасті.

(для перегляду натисніть на зображення)

вакс

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати