17 травня 2021, 12:12

ВАКС зможе вирішувати питання про притягнення до адмінвідповідальності за неповагу до суду: законопроект

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект щодо доповнення повноважень вищих спеціалізованих судів з розгляду справ про адміністративні правопорушення.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ВС підтвердив свою позицію щодо того, які судові рішення переглядає Апеляційна палата ВАКС"

Мета й необхідність законопроекту

Судді вищих спеціалізованих судів, у тому числі судді Вищого антикорупційного суду, позбавлені можливості за наявності прямого обов’язку реагувати на неповагу до суду, порушення порядку судового засідання тощо, вирішувати питання про притягнення винних осіб до адміністративної відповідальності за такі прояви в порядку, встановленому КУпАП, оскільки не мають таких повноважень.

Проявами неповаги до суду є злісне ухилення від явки в суд свідка, потерпілого, позивача, відповідача або непідкорення зазначених осіб та інших громадян розпорядженню головуючого чи порушення порядку під час судового засідання, а так само вчинення будь-ким дій, які свідчать про явну зневагу до суду або встановлених у суді правил.

Статтею 221 КУпАП повноваження на розгляд таких справ надано районним, районним у містах, міським чи міськрайонним судам (суддям), а статтею 2211 КУпАП встановлено порядок їх розгляду місцевими господарськими та адміністративними судами, апеляційними судами та Верховним Судом.

У зв’язку з цим Вищий антикорупційний суд звернувся до Міністерства юстиції України листом від 29 березня 2021 року № 03.16-06/12/2021 з проханням внести на розгляд Уряду в рамках законодавчої ініціативи відповідні зміни до КУпАП з метою вирішення зазначеного нагального питання.

Метою прийняття проєкту Закону України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо повноважень вищих спеціалізованих судів з розгляду справ про адміністративні правопорушення» №  5490 від 13.05.2021 є надання суддям вищих спеціалізованих судів повноважень на розгляд справ про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 185-3 КУпАП.

Що пропонується?

Проєктом Закону пропонується доповнити статті 213 та 221-1 КУпАП положеннями, згідно з якими вищі спеціалізовані суди набудуть повноважень розглядати справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 185-3 КУпАП, в порядку, встановленому для місцевих господарських та адміністративних судів, апеляційних судів та Верховного Суду.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати