Вищий антикорупційний суд ухвалив рішення на користь Спеціалізованої антикорупційної прокуратури у справі про визнання активів депутата Київської міської ради та його дружини необґрунтованими. За рішенням суду майно та грошові кошти, що належать фігурантам, будуть вилучені на користь держави.
![]() |
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Оформив квартиру на тещу: у керівника сервісного центру МВС можуть конфіскувати актив на 3,7 млн грн"
Про це повідомляє пресслужба НАЗК.
Основою для судового позову стали результати моніторингу способу життя, проведеного Національним агентством з питань запобігання корупції. Слідство встановило, що у 2021–2022 роках подружжя придбало у власність сім земельних ділянок неподалік Києва та збудувало два житлові будинки загальною вартістю 9,7 млн грн. Окрім того, після продажу частини майна за завищеними цінами, посадовець додатково отримав дохід у розмірі 10 млн грн.
Як зазначено в матеріалах справи, аналіз доходів і витрат родини показав повну відсутність легальних джерел для набуття цих активів. У ході судового розгляду було доведено, що статки є необґрунтованими, тому Вищий антикорупційний суд ухвалив рішення конфіскувати три земельні ділянки, вартість іншого майна та отримані від його продажу 10 млн грн.
На даний момент триває строк, під час якого можливо оскаржити це рішення в апеляційному порядку. Загалом, за даними звітів НАЗК, протягом першого кварталу 2026 року до САП було передано 11 схожих матеріалів на загальну суму понад 65 млн грн для подальшого стягнення в дохід держави.



