19 грудня 2022, 12:47

В Україні зростає кількість пожеж через неправильне користування приладами для обігріву

Пресслужба МВС України

За два місяці сталося 3 тис. пожеж, більшість з них – через нехтування правилами безпеки під час користування приладами альтернативного обігріву. Про це в ефірі телемарафону UAразом заявила речниця Міністерства внутрішніх справ України Альона Матвєєва, зазначила пресслужба МВС України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Як безпечно використовувати генератор: поради МВС".

"За два місяці всього сталося близько 3 тисяч пожеж. З них лише 200 пожеж – через несправність, і 17 – через необережне поводження з вогнем дітьми. Всі інші – це неправильне користування приладами для обігріву або неправильне поводження з вогнем. За жовтень 82 людини загинули внаслідок пожеж, а за листопад вже 182 людини. 368 людей постраждало, 90 з них дітей. 20 людей загинуло через чадний газ", – сказала Матвєєва.

Також речниця МВС нагадала правила користування генераторами. Їх можна встановлювати на відкритому повітрі, на відстані не менше 6-и метрів від вікон та дверей. Якщо його встановлювати біля несучої стіни, то відстань має бути не менше метра.

Перед використанням генератора необхідно перевірити проводку. Він має бути накритий, якщо на нього потрапляє волога, струмом може вдарити не тільки сам генератор, але і прилади, підключені до нього.

Крім того, не потрібно змішувати види пального, масла, яким заправляється генератор. Якщо генератор треба дозаправити, то треба дочекатися, щоб він повністю охолов. Оскільки, як тільки на генератор, деталі якого ще гарячі, потрапляє пальне, він миттєво загоряється, тому обов’язково має бути вогнегасник.

Варто пам’ятати, що генератор не може працювати 24 години на добу. На час, вказаний в інструкції, його треба відключати. Крім того, Матвєєва додала, що газові балони самостійно встановлювати не можна – їх має встановлювати професіонал.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати