12 вересня 2019, 16:19

В Україні запроваджено національну електронну транзитну систему

Інформаційне управління Апарату ВРУ

Верховна Рада України ухвалила Закон України №1082 "Про режим спільного транзиту", який розроблено на виконання статей 76, 84 Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та ЄС, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, додатка XV до цієї Угоди в частині подальшої участі України в спільній транзитній системі відповідно до Конвенції про процедуру спільного транзиту від 20 травня 1987 р.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "За "кнопкодавство" у ВРУ накладатимуть штрафи: новий законопроект".

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату ВРУ.

Крім цього, завдання щодо підготовки законодавчого акта визначено у Плані пріоритетних дій Уряду на 2019 р., у Меморандумі про взаєморозуміння між Україною як Позичальником та ЄС як Кредитором, ратифікованому Законом України від 8 листопада 2018 р. №2613-VIII.

Так, прийняття закону обґрунтовується необхідністю імплементації до національного законодавства України положень Конвенції про процедуру спільного транзиту та Конвенції про спрощення формальностей у торгівлі товарами.

Згідно зі ст. 15а Конвенції про процедуру спільного транзиту, будь-яка третя країна може стати Договірною стороною цієї Конвенції, якщо її запрошено депозитарієм Конвенції за рішенням Об’єднаного комітету, який відповідає за адміністрування цієї Конвенції та забезпечення її належного виконання. Відповідно до позиції сторони ЄС, для отримання запрошення до Конвенції про процедуру спільного транзиту Україна повинна довести спроможність виконувати її умови, зокрема, використовуючи в односторонньому порядку до одного року національний модуль Нової комп’ютеризованої транзитної системи, яка використовується договірними сторонами Конвенції.

Нагадаємо, у Раді пропонують дозволити податковій контролювати доходи і витрати фізосіб.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати