14 листопада 2020, 10:39

В Україні запровадять європейські підходи до управління відходами видобувної галузі

Прес-служба Міндовкілля

Сьогодні на українських полігонах знаходиться біля 13-14 млрд тонн відходів видобувної галузі. При цьому, в країнах ЄС утилізація таких відходів сягає 75-90%. В Україні цей показник становить 29,42%. А, наприклад, вугільна зола та шлаки в Євросоюзі, якщо до них застосовуються процедури by-product, взагалі не класифікуються як відходи.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Міндовкілля ініціює розробку Кодексу відповідального ведення рибного господарства"

Такі дані озвучили учасники круглого столу щодо найкращих практик утилізації відходів видобувної галузі, проведеного Комітетом Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування, повідомляє прес-служба Міндовкілля.

Ключовою темою обговорення стало питання як змінити ситуацію в Україні та, нарешті, зробити сферу управління відходами потужним конкурентоздатним сектором економіки.

Як відзначила директорка департаменту поводження з відходами та екологічної безпеки Міндовкілля Олена Колтик, накопичення відходів видобувної галузі в Україні є нагальною проблемою, яка потребує вирішення.

«Ми дуже часто чуємо про те, що міста потопають в побутових відходах, але насправді проблематика набагато ширша. Значно більший обсяг саме відходів від видобувної галузі. Й Україні потрібно невідкладно встановлювати чітке й зрозуміле регулювання у цій сфері», - відзначила Олена Колтик.

Міндовкілля вже розпочало підготовку відповідного законопроєкту, з прийняттям якого в українське законодавство буде імплементовано положення Директиви 2006/21/ЄС «Про управління відходами видобувних підприємств, та якою вносяться зміни до Директиви 2004/35/ЄС».

Тож Міністерство відкрите до конструктивного діалогу із усіма зацікавленими сторонами – для вироблення виваженої та ефективної державної політики у цій сфері.

Більше інформації щодо роботи над законопроєктом за посиланням.

 

Нагадаємо, Міндовкілля запрошує до обговорення законопроєкту «Про управління відходами».

 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати