19 травня 2023, 17:32

В Україні впроваджено digital-підхід до видачі дозволів на користування надрами

Пресслужба Міндовкілля

Відтепер отримати відповідні дозволи бізнес може через електронний кабінет надрокористувача. Набув чинності наказ Міндовкілля, яким затверджено Положення про електронний кабінет надрокористувача. Відповідний документ був зареєстрований у Міністерстві юстиції та вже офіційно опублікований. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "МОЗ: Понад 500 цивільних медзакладів буде залучено до проведення медичних оглядів військовозобов’язаних"

Про це повідомили у Міндовкілля.

“Документ удосконалив порядок роботи сервісу, зробивши його “життєздатним” та виходячи із ключових завдань реформи, яка наразі триває у галузі. Серед таких цілей – прозорий та рівний доступ до українських надр, а також становлення Держгеонадр як сучасної сервісної служби. Електронний кабінет надрокористувача – це ще один сучасний сервіс у довкіллєвій сфері, який працюватиме на принципах paperless та peopleless”– прокоментував заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів Євгеній Федоренко.

У електронному кабінеті суб’єкти господарювання вже можуть: 

  • подавати заяви та документи в електронній формі для отримання дозволу на користування надрами, продовження строку його дії чи внесення змін до нього;
  • вносити зміни до угоди про умови користування надрами;
  • ініціювати ділянки надр для виставлення на електронні торги;
  • подавати заяви та документи для реєстрації артезіанських свердловин.

Після затвердження оновлених форм звітності щодо обліку запасів корисних копалин 5-ГР, 6-ГР, 7-ГР у е-Кабінеті також з’явиться сервіс подачі звітності онлайн. Функціональними можливостями кабінету передбачена і онлайн реєстрація робіт і досліджень з геологічного вивчення надр 3-ГР та реєстрація нафтових і газових свердловин».

Зазначається, що робота у е-Кабінеті дозволить підприємствам: 

  • скоротити строк від подання заяви до отримання бланку;
  • уникнути допущення технічних помилок, а отже мінімізувати кількість відмов; 
  • переглядати журнал всіх дій щодо поданих й отриманих документів з датами та часом їх відправлення і отримання відповідей.

Функціонал електронного кабінету також забезпечує електронну взаємодію з іншими інформаційними системами та реєстрами органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати