25 січня 2023, 10:22

В Україні вдосконалили процедуру отримання дозволу на викиди

Пресслужба Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України

Кабінет Міністрів України вніс зміни до Порядку проведення робіт, пов'язаних із видачею дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, який був затверджений ще в березні 2002 року (постанова КМУ № 302). Про це повідомила пресслужба Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Уряд визначив, як підприємства-забруднювачі звітуватимуть про виконання зобов’язань по зниженню викидів".

Зокрема, Порядок приведено у відповідність до Закону “Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення механізму регулювання викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря” та викладено в новій редакції. 

Відтепер у Порядку: 

  • прописано прозорі механізм отримання дозволу;
  • чітко регламентовано строки;
  • передбачено електронну взаємодію із Держспоживслужбою для оформлення висновку щодо отримання дозволу; 
  • встановлено покрокові інструкції прийняття участі громадськості в процесі видачі дозволу на викиди та проведення публічного обговорення; 
  • визначено чіткий механізм відмови у видачі, анулювання, переоформлення, зупинення і поновлення дії дозволу на викиди;
  • передбачена цифровізація процедури. 

Пройти весь шлях від подання документів до отримання дозволу на викиди підприємства зможуть через єдину екологічну платформу ЕкоСистема. Наразі Міндовкілля працює над відповідним технічним рішенням.

"Підтримка українського бізнесу для економічної стійкості країни наразі має велике значення. Тому сьогоднішнє рішення це черговий крок до спрощення та вдосконалення дозвільних процедур, з якими стикаються підприємства. Водночас це і крок до підвищення екологічної безпеки, запобігання та зменшення забруднення повітря, на яке і так негативно впливають постійні обстріли ворога та підриви інфраструктури", – прокоментував міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати